Skocz do zawartości

Kontrolka check engine BMW E90, 318i.


answe91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem dzisiaj dwa razy już jechałem samochodem. Przy pierwszym odpaleniu i jeździe nie było najmniejszych problemów i nic nie wskazywało na to, że jakiś problem może powstać tak nagle. Godzinę później ponownie odpalałem samochód i zaświeciła się kontrola Check Engine, na początku migała i zgasła, postanowiłem wyłączyć silnik i odpalić jeszcze raz, wydawało się że problem zniknął jednak po przejechaniu 200-300 metrów kontrolka ponownie zaczęła migać, zgasła i po przejechaniu kolejnych 300 metrów zapaliła się na stałe i ciągle się świeci. Silnik mocy nie stracił w żaden sposób, na komputerze nie pokazuje żadnego błędu, jedyną dziwną rzeczą jaką usłyszałem było dziwne świszczenie/gwizdanie z wentylatorów po ich wyłączeniu nie było słychać żadnych dziwnych dźwięków. I teraz czy ktoś miał taką sytuację i co to może oznaczać?

 

PS.

Pod komputer chyba w tym tygodniu mi się jej podpiąć nie uda, ale będę się starał załatwić to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum idzie bardziej z wentylatorów z wnętrza samochodu nie od silnika. Raczej też wątpię żeby to było przyczyną zapalenia się kontrolki silnika, pod komputer podłączony będzie dopiero po weekendzie, niestety praca nie pozwoli mi szybciej tego zrobić. Więc będzie stał na podwórku, wolę nie kusić losu i ryzykować uszkodzenia czegoś jeszcze dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie wiem czy już błąd rozwiązany, ale u mnie było tak, że rozsypał się jeden ślizg i "opiłki" trafiły do pompy oleju i wywalało mi błąd ciśnienia, a równolegle padły mi dwie panewki ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka migająca to oznacza że może być poważny problem. Nigdy nie bagatelizujcie tego. U kolegi nie tyle czujnik ale za jakiegoś powodu za niskie ciśnienie oleju mogło być a w ten zajechałby silnik bardzo szybko. Jakieś wieści co było przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.