Skocz do zawartości

318i '98 (M43) zimny silnik, głośno pracuje,kontrolka oleju


wlodi9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy raz od lat mam problem z moim 318i.

 

Parę miesięcy temu musiałem wymienić podstawę filtra oleju. Traciłem dużo oleju na łączeniu podstawy.

Oddałem samochód do mechanika (elegancko zajęli się tematem). Prawda jest taka, że zaraz po odebraniu samochodu

nie widziałem, żadnych niepokojących objawów (firma zaufana od dawna robi mi wszystkie wymiany w samochodzie-nidy

nie zwiedli)

Niestety przy obecnych "mrozach" gdy wsiadam do samochodu rano... -10/-9 stopni po przekręceniu kluczyka i uruchomieniu

silnika kontrolka ciśnienia oleju pali się na czerwono i silnik za przeproszeniem NAPIER%$&LA. Po paru chwilach kontrolka

zaczyna migać i gaśnie. Silnik pracuje idealnie. Po wyłączeniu silnika i zapaleniu po raz kolejny nie ma żadnego objawu.

 

Poziom oleju na zimnym silniku 3/4 na bagnecie.........

 

Proszę o jakieś pomysły i informację czy jak w poniedziałek będę wybierał się do warsztatu to mam samochód lawetować czy spokojnie

odpalić przeczekać ten głośny moment i pojechać jak zacznie pracować poprawnie?

 

filmik z odpalania rannego:

https://drive.google.com/drive/folders/1xbO1AWQOeLaHsM6DD-K-51EnjCX49QxN?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniłeś podstawę na taką z nietrzymającym zaworem i zaraz po odpaleniu nie ma dostatecznego smarowania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maniek21112!

 

W takim razie czy możesz mi podpowiedzieć co teraz? W sensie rozumiem, że czeka mnie ta sama robot raz jeszcze...

ale czy mogę spokojnie odpalać auto jechać do warsztatu? Czy ciężko coś przewidzieć?

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, w tym silniku to osobny element, kosztuje niecałe 30,-

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL31-EUR-04_1997_E46_BMW_318i&diagId=11_1568#11421432228

pamiętaj również o o-ringu. Czy można jechać? Ogólnie tak, problem jest tylko przy rozruchu, ale czy kolejne takie odpalenie nie spowoduje jakichś uszkodzeń to nie mogę Ci zagwarantować. Szkoda, że taki element został przeoczony przy wymianie, ponieważ tak jak napisałeś drugi raz będzie to samo robione.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Umawiam się na serwis i holuję się do nich. Dam znać co wyjdzie. Rozmawiałem wstępnie z mechanikiem. Powiedział mi, że po montażu podstawy

zawsze podpina kompa i sprawdza ciśnienie. Mówi, że problem musi leżeć gdzieś indziej. Szukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tym razem albo tego nie sprawdził albo pech i padł po czasie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Nie wiem co powiedzieć. Auto po zholowaniu do serwisu odpaliło od strzała przy mechaniku... działało wszystko wzorowo...

Trochę wyszedłem na idiotę, ale mechanik powiedział, że może trochę wody się dostało do układu i akurat tak felernie coś zamarzło?

By być pewnym zmieniliśmy olej+filtr Przyglądam się .... ale mam wrażenie, że jest super. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.