Skocz do zawartości

E46 320D 136km wywala lub spala płyn chłodniczy


kafcio13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problem, co jakis czas zapala sie kontrolka od poziomu plynu w chlodnicy. Gdy ostatnio wrocilem do domu, poczekalem az silnik ostygnie i dolalem plynu do maks. Na drugi dzien pojechalem do szkoly około 20km wiec w dwie strony ok. 40km. I trzeciego dnia rano na zimnym silniku pomyslalem ze sprawdze ile plynu jest, gdy odkrecilem korek ta "pałeczka" :D była na samym dnie a przeciez wczoraj dolewalem do maks :/ wokół korka wszystko uwalone od płynu. Znajomy mi mowil ze jak jest za duze cisnienie w ukladzie to wtedy korek wywala plyn ale wciaz powinno byc go w normalnej ilosci a nie ze nie ma prawie nic. Co myslicie? Mozliwe aby uklad mogl sie zapowietrzyc? Czy plyn wywala korkiem? Samochod rano kopci na bialo ale jak sie rozgrzeje to jest juz ok. Mazi na korku nie ma, oleju nie przybywa ani nie ubywa. Mozliwe aby tak szybko go spalał jesli to by bylo to? Z gory dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukaj nieszczelności, zbiornik wyrównawczy, chłodnica, pompa wody, termostaty oraz chłodnica spalin, jak nie widać wycieku to często ona jest przyczyną, jak oczywiście ją masz, ponieważ były wersje bez, choć nie pamiętam czy zdarzały się takie w m47, w m47n na pewno tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, już glowice chcieli ściągać :roll:

U mnie winna była chlodnica bardzo maly wyciek i jeszcze bardziej do zlokalizowania, po pożądanym odpowietrzeniu i rozgrzaniu silnika około 90 stopni dosłownie tryskalo plynem chlodniczym.

Jak masz wyciek to napewno go znajdziesz.

Ja jeszcze wymieniłem korek ale myślę że mój stary tez jest dobry.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem w lipcu i na fakturze z lutego była zakupiona nowa chłodnica więc raczej to nie ona, mam drugą bmw na podwórku i też ma ta chlodniczke spalin, myślicie że warto spróbować zamienić i zobaczyć czy może coś da czy najpierw porządnie odpowietrzyc układ? Przy okazji niech ktoś podeślę jak to zrobić dobrze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodnice miałeś wymienianą (niewiadomo co to za zamiennik) odpowietrz i szukaj nieszczelności nie skupiaj się tylko na chlodnicy ja ci podałem tylko mój przypadek.

Sprawdz jak pisał maniek, dolej plynu kontroluj temperaturę w teście nr 7.0 jak osiągnie temperaturę 88 stopni zdejmij osłony z góry ta na pasie przednim tez jak masz możliwość to i dolną. Później niech jedna osoba dodaje gazu a drugą niech szuka wycieku. (W moim przypadku wyciek ukazał się dopiero po odpowietrzeniu dziura była w górnej części chlodnicy, ale u ciebie nie musi tak być)

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze druga sprawa, wracając dzisiaj do domu na dworze było -16 C auto odpaliło na strzała i puścilo soczystego białego baka. Jechałem 25 km ciągle w trasie a silnik się nagrzal dopiero jakoś po 20 km. Dodam że grzanie miałem ustawione na maksa. Myślicie że to długo w taką pogodę? I gdy dojechałem do domu to wysiadłem otworzyć bramę i zauważyłem że beemka strasznie kopci na biało. I teraz pytanie: czy kopci po prostu ze względu na temp na dworze -16 a może mniej, czy jednak przepala może ten płyn? Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po 20km w taki mróz osiąga pion czy temperaturę 88 stopni? To różnica, ponieważ pion jest od 70 stopni (może 72-73). Ja obstawiam nieszczelną chłodnicę spalin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie temperatury nawiewu na max nawiew tez zbija temperaturę silnika. Ale czy na tyle by nie złapał temperatury szybciej, ile miałeś tej temperatury na zewnątrz? Kontroluj temperaturę w teście 7.0

Tak chodzi o chlodniczke spalin.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na dworze była grubo na -16 strasznie zimno a ja odpaliłem samochód od razu temp na 28-29 C i nawiew na maxa. Cała drogę prawie tylko do 2 tys obrotów nie więcej. Ogólnie spokojna jazda 80-90 km/h. Jak jest cieplej np -3 to 10 km i wskazówka jest w pionie.

A co ma ta chlodniczka do białego kopcenia i uciekania płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temperatura na dworze była grubo na -16 strasznie zimno a ja odpaliłem samochód od razu temp na 28-29 C i nawiew na maxa. Cała drogę prawie tylko do 2 tys obrotów nie więcej. Ogólnie spokojna jazda 80-90 km/h. Jak jest cieplej np -3 to 10 km i wskazówka jest w pionie.

A co ma ta chlodniczka do białego kopcenia i uciekania płynu?

Włącz test 7.0 a nie opisujesz bez konkretów, nic to nie mówi. Chłodnica spalin ma to do kopcenia i uciekania płynu, że jak jest nieszczelna to płyn dostaje się do układu wydechowego, stąd ubytek płynu oraz dym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze w zbiorniczku wyrownawczym byla dziurka i cieklo pod cisnieniem. Problem rozwiazany ale dymienie dalej zostalo :/ Raz rano kopci na niebiesko a raz na bialo. Juz nie wiem o co chodzi. Chyba to zostawie niech sobie kopci i bede czekal az cos samo sie rozwali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na biało to norma w obecnej porze roku, natomiast niebieski dym sugeruje zapchaną odmę.

Szukaj nieszczelności, zbiornik wyrównawczy, ...

:cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w pierwszą zime od zakupu bmw tak zaczelo kopcic tez się przestraszylem :roll: i widziałem różne kolory :lol: przestałem się tym przejmowac kopci jak jest zimno lub jest duża wilgotność powietrza u innych też tak kopci a u niektórych nawet bardziej.

Tez obstawialem nieszczelnosc :lol:

Fajnie ze problem rozwiazany :cool2:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biało to norma w obecnej porze roku, natomiast niebieski dym sugeruje zapchaną odmę.
Szukaj nieszczelności, zbiornik wyrównawczy, ...

:cool2:

 

Odma wymieniana od razu po zakupie w lipcu. Moglaby sie tak szybko zapchac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warto do niej zajrzeć, ale mało prawdopodobne. Może turbina puszcza powoli olej w wydech i stąd ten objaw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spory wpływ na to ma układ wydechowy, ogólnie normalne, że trochę ją słychać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.