Skocz do zawartości

Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90


Andalo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,chciałbym doposażyć swoją e90 320d z 2005r w kierownicę multifunkcyjną i moje pytanie brzmi czy nie mając oryginalnie multifunkcji będę miał wtyczkę na przyciski? i jeśli tak to czy będę musiał coś kodować przez komputer.Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć


muszę zadać kolejne pytanie o możliwość założenia multifunkcji, ponieważ w tym wątku przekazywane były rózne informacje i sam nie wiem jak w ostateczności to wygląda - proszę o info czy w przypadku gdy mam seryjnie auto bez multifunkcji oraz bez tempomatu i chcę założyć kierownicę z multifunkcją to czy wystarczy zakup samej kierownicy + taśmy + oczywiście kodowanie, czy konieczna wymiana kierownicy + taśmy + pająka? Nie interesuje mnie dokładanie tempomatu – sama multifunkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam. Ostatnio zakupiłem kierownicę do mojej E90’tki w wersji mpakiet. Wczesniej była zamontowana zwykła bez multifunkcji. Podczas zamiany zauważyłem ze w jednej z wtyczek nie ma pinów i tym samym nie działają mi guziki do sterowania np. głośnością. Problem tkwi w tym, że nie mam pojęcia co muszę jeszcze zakupić by udało mi się podłączyć multifunkcje. Dodam tylko, ze mam oryginalne radio. Liczę na jakieś wskazówki z Waszej strony. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich,

chciałbym doposażyć swoje auto w multifunkcję i o ile się da to też w tempomat. Przeczytałem już sporo postów na forum. Sprawdzałem już stronę Realoem i inne i nadal nie wiem co mam dokupić - to że pająka i kierownice z osłoną to wiem - tyle, że nie wiem które będą pasować. Mam czujniki zmierzchu i deszczu. Jeśli ktoś by mi pomógł to byłbym wdzięczny. Tak naprawdę najbardziej zależy mi na multifunkcji.

Chyba, że ktoś ma na sprzedaż kierownicę oraz pająk/zwijak na sprzedaż to bym wziął.

Mój nr VIN: VA37686.

Mam jeszcze pytanie. Czy programem Carly for BMW da się zaprogramować multi i tempomat ? Czy tylko inne dodatkowe funkcje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Numery pająka pod multifunkcję, tempomat i czujnik deszczu/zmierzchu:

https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=VA71-EUR-07-2005-E90-BMW-320i&mg=61&sg=35&diagId=61_3088&q=61319123041

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega wcześniej o to zapytał ale nie dostał odpowiedzi

Zakupiłem kierownicę z multi.

Posiadam zwykłą oraz Pająka (tą całą kolumnę) z Tempomatem i czujnikiem deszczu. Tu pojawia się pytanie:

Czy muszę wymieniać CAŁEGO pająka czy wystarczy że wymienię tą pierwszą z brzegu taśmę/zwijacz na taki, który ma piny we wtyczce?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie mam.

Wymieniłem kierownicę na multi łącznie z pająkiem. Kierownica działa poprawnie (wszystko się ładnie przełącza), ale:

- musiałem wymienić manetkę bo mam czujniki deszczu i teraz nie działa dioda włączenia automatu,

- zapaliła się kontrolka czujnika kąta skrętu (kierownica ustawiona prosto),

- przy ściąganiu z hamulca ręcznego, zapala się kontrolka na żółto (od ręcznego).

Co może być przyczyną?

Prędzej tego nie było. Czy wykasowanie błędów coś da czy należy coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ściągnij poduszkę powietrzną i zobacz czy we wtyczce (tej obok wtyczki airbaga) masz piny. Jak nie masz pinów to musisz kupić zwijak. No i strojenie bo mogą powyskakiwać błędy. Jeśli masz piny to podłącz kierownicę (multi) i zobacz czy będziesz miał błędy jakieś - jak tak to na komputer. Ja odłączałem airbaga bez odłączenia aku. Poduszkę się łatwo wyciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po wyciągnięciu poduchy okazało się że nie mam pinów. Co muszę jeszcze dokupić? Pająka mam z tempomatem.

Wiem, że muszę kupić zwijacz ale jaki? Moja bawarka to e90 01.06.2007r.

Może ktoś ma sprawny? z multifunkcją? oraz kierownicę z multi ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację = brak pinów. Musisz dokupić zwijak i kierownicę multi (lub same przyciski do kiery - ja tak zrobiłem). Zmontujesz wszystko sam - proste. Nie odłączałem aku przy odpinaniu poduszki. Później mogą wyskoczyć Ci błedy (choć multi będzie już działało) - ja tak miałem - błąd kąta skrętu kierownicy i hamulca ręcznego. Wtedy musiałem pojechać na programowanie. Po tym zabiegu wszystko gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

szukam pająka + zwijak z tempomatem. Oryginalnie nie posiadałem multifunkcji. Mam czujniki zmierzchu i deszczu (automatyczna wycieraczka). Szukałem na realoem numeru pająka, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś poratować jakiego pająka szukać - o jakim numerze (tak żeby miał multi i tempomat). Chyba, że ma ktoś na zbyciu. Mój VIN: WBAVA71050VA37686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.