Skocz do zawartości

Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90


Andalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zmieniłem kierownicę jak w poście jednak po podłączeniu działa tylko regulacja głośności. Czy ktoś miał doświadczenia z zamianą lub jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Dodam że radio business, w kierownicy była wtyczka oryginalna.

Pozdrawiam

Andalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może kwestia uaktualnienia oprogramowania?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów technicznych Ci nie zdradzę bo w tych sprawach jestem laikiem - ale myśl o oprogramowaniu jakoś tak sama mi się nasunęła. Nawet zakładając zmieniarkę do CD trzeba wgrać nowy soft, ponieważ w innym przypadku radio jej "nie widzi" - przynajmniej tak piszę Koledzy w dziale o e60.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Jak w temacie, nie wiem dlaczego, ale moja e92 nie ma multi kiery:) podobno w e46 sam zakup multi kiery wystarczy, bo jest mozliwosc podlaczenia takiej kierownicy bez jakiejkolwiek ingerencji, spotkal sie ktos juz? szukalem na forum, ale nie moglem znalezc, po prostu chce kupic do mojej e92 kierownice multifunkcyjna i nie wiem czy nie wyrzuce pieniedzy :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij poduszkę i zobacz czy masz wiązkę do podłączenia klawiszy. To chyba najpewniejszy sposób.

 

O ile sie orientuje wiazka jest w kazdym egzemplarzu, niestety trzeba jechac na kompa to zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij poduszkę i zobacz czy masz wiązkę do podłączenia klawiszy. To chyba najpewniejszy sposób.

 

O ile sie orientuje wiazka jest w kazdym egzemplarzu, niestety trzeba jechac na kompa to zaprogramować.

 

 

Oj nie wszędzie. U mnie nie ma, musiałbym wymienić centrum sterowania - pierścień z kierunkowskazami pod kierownicą 1452zł netto... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Poza ASO nie wiem, nie orientuje się co i jak w Poznaniu :)

 

Tak chodzi o taśmę/pierścień.

W ASO koszt 380pln bez rabatu, na allegro około 200pln.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.realoem.com znajdz interesujace cie modele BMW, pozniej znajdz na rysunkach numery czesci i jak sa te same tzn ze sa takie same. Rozne numery to rozniace sie czesci.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy są inne, na pierwszy rzut oka wtyki mają, ale po przyjrzeniu się widać że w środku nie ma pinów. Jeżeli samochód nie miał kierownicy multifunkcyjnej to trzeba zmienić taśmę, chyba że auto miało a potem ktoś mu założył zwykłą, wtedy może pomoże tylko kierownica.

 

Z resztą co za problem, podjedź niech Ci ściągną AirBag-a, kierownicę i zobacz czy wszędzie masz wszystkie piny, ewentualnie załóż drugą kierownicą u podłączcie multifunkcję :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, arnold zapraszam do Krakowa znajomy zrobi Ci to za 500pln z częściami :norty: A ja zapraszam w tym czasie na kawkę :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Haha, arnold zapraszam do Krakowa znajomy zrobi Ci to za 500pln z częściami :norty: A ja zapraszam w tym czasie na kawkę :D

 

KoKos - możesz spytać znajomego o koszt usługi ? Interesuje mnie wrzucenie multifunkcji plus tempomat. Kierownicę bede miał swoją, reszta do kupienia i wrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.