Skocz do zawartości

E83 Mpakiet - jakie różnice


mlodyMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem się dowiedzieć co wchodzi w mpakiet BMW X3 E83 polift? Jakie są róznice miedzy zwykłą X3, a X3 z mpakietem. Wiem ze są inne fotele, zderzaki ale czy auto z takim pakietem ma inne zawieszenie, hamulce? Czy jest to tylko pakiet stylistyczny? Czy może występują rożne rodzaje tych pakietów?

 

Z góry dzięki za odpowiedz i wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna podsufitka,gałka biegów,kierownica,felgi,listwy na progach,czarna tapicerka,zderzaki przód i tył inne ,zawieszenie nizsze i sztywniejsze,

 

Mówimy o pełnym pakiecie choć to bardzo rzadko jest spotykane

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
silnik zwykla 2.0 ma 150km a Mpakiet 2.0 ma 177 km..

Większej bzdury nie słyszałem :duh: . Diesel przed liftingiem ma 150 km, po liftingu ma 177 koni. M pakiet nic tu nie ma do rzeczy :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Felgi w M Pakiecie były standartowo 18", za dopłata 19" .Oba komplety z mieszanym ogumieniem.

 

 

 

Reasumując, M Pakiet w X3 E83 zewnętrzny to:

 

Inne zderzaki, inne progi zewnętrzne,delikatne nakładki na błotniki nachodzące na progi, listwa dolna klapy bagażnika taka gruba, pasująca do tylnego zderzaka, zamiast płaskiej czarnej nakładki. Wszystko oczywiście pod kolor nadwozia. Wszystkie listwy zewnętrzne, wokół okien czarne, ale na wysoki połysk.

Spryskiwacze lamp w M Pakiecie zawsze były wysuwane ze zderzaka, nieważne, czy auto było przed liftingiem, czy po.

Felgi seryjnie 18", za dopłatą 19" z logo ///M komplet mieszany.

 

M Pakiet wewnętrzny - wszystkie wymienione elementy muszą występować razem, (do seryjnego auta można było zamontować np. samą czarną podsufitkę, czy fotele sportowe).

fotele sportowe

czarna podsufitka

kierownica

gałka zmiany biegów z logo M (tylko manualna skrzynia biegów)

listwy wewnętrzne aluminium szlifowane, nie gładkie, srebrne

wewnętrzne nakładki na progi z logo///M ze stali nierdzewnej

 

W X3 E83 jeszcze występował Sport pakiet, Aeropakiet, oraz M Pakiet, ale w Limited Edition (m.in. alcantara na fotelach ze znaczkami trójkolorowymi M, dyfuzor koloru tytanowego).

Wystepowały jeszcze dwa pakiety Edition dotyczące luksusowego wyposażenia (inne tapicerki, felgi).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem Koledzy

To mój pierwszy post tutaj, po długiej lekturze forum oraz zakupie naszej E83.


Do powyżej wymienionych elementów pakietu dorzucę od siebie jeszcze czarny nerki z trzema żeberkami w kolorach M oraz dedykowane logo na klapie bagażnika.


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czołem Koledzy

To mój pierwszy post tutaj, po długiej lekturze forum oraz zakupie naszej E83.


Do powyżej wymienionych elementów pakietu dorzucę od siebie jeszcze czarny nerki z trzema żeberkami w kolorach M oraz dedykowane logo na klapie bagażnika.


Pzdr

Kolego, jesteś w głębokim, całkowitym błędzie. :duh: To wszystko to tuning, logo M na klapie bagażnika to wiejski tuning. :mrgreen: w X3 E83 nigdy nie było czarnej nerki. W nowszych modelach X3 F25 LCI można kupić w salonie BMW czarne nerki M performance i kilka dedykowanych dodatków, między innymi kolorowe trzy żeberka nerek. W E83 na znanych portalach są wyżej przez Ciebie błędnie wspomniane dodatki, ale seryjne BMW w M pakiecie, czy bez, nie ma nic z nimi wspólnego. :cool2:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej wszystkim.Panowie i Panie potrzebuję pomocy.Niedługo czeka mnie wymiana amortyzatorów jak i sprężyn przód i tył.Mam w związku z tym pytanie czy w Mpakiecie są inne amortyzatory i spręzyny ? w tym dziale opinie są różne.Niektórzy piszą ,że są inni w ogóle nie wymieniają i podają ,że to tylko stylizacja jest inna.Jak to na prawdę jest ?

Mógłby ktoś zerknąć na mój VIN i sprawdzić jak to ma się do zwykłej wersji ? WBAPD11090WF71555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Mógłby ktoś zerknąć na mój VIN i sprawdzić jak to ma się do zwykłej wersji ? WBAPD11090WF71555

 

Prod. Date 2006-09-01

Type X3 2.0D (EUR)

Series E83 (X Series)

Engine M47T2

Power 110kw / 150hp

Drive ALLR

Transmission Manual

Colour TITANSILBER METALLIC (354)

Upholstery LEDER NEVADASCHWARZ (LUSW)


S226A Sports suspension settings

S2MLA BMW alloy wheel M double spoke 192

P337A M Sports package


5qv5lccg.jpg


ponizej katalog czesci :

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E83N/Europe/X3_2.0d-M47N2/L-N/sep2006/browse/rear_axle/stabilizer_rear/


- Stabilizator tylny : 33 50 3 413 000 Średnica D=18,5MM

- Poduszka gumowa stabilizatora : 33 50 3 411 987 Średnica D=18,5MM


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E83N/Europe/X3_2.0d-M47N2/L-N/sep2006/browse/rear_axle/rear_spring_strut_mounting_parts/


- Amortyzator tylny : 33 50 3 451 404

- Amortyzator dodatkowy tylny : 33 50 3 413 808


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E83N/Europe/X3_2.0d-M47N2/L-N/sep2006/browse/front_axle/stabilizer_front


- Stabilizator przedni : 31 30 3 414 713 Średnica D=23,5MM

- Poduszka gumowa stabilizatora : 31 30 3 413 134 Średnica D=22,8MM


...... itd. :cool2:

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.