Skocz do zawartości

[E60] Diesel vs Benzyna


kepa416

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukam pomocy w wyborze jednostki napędowej w E60. Robię autem maksymalnie 10 000 km rocznie. Głównie po mieście chociaż zdarzają się wypady dłuższe, wakacje święta itp. Miałem przyjemność posiadać E39 z silnikiem M54 byłem zadowolony z osiągów i kultury pracy. Problem był tylko spożycia oleju przez tą jednostkę. Dlatego podchodzę z dystansem do silników o oznaczeniu N52 i N53. Tutaj skłaniam się ku jednostce M57 która by mnie zadowoliła jednak czy nie będzie problemów z jazdą w mieście na odcinkach 15-20 km. Tylko czy tutaj kwestia DPF EGR i samego rozgrzewania silnika. Spalanie mnie nie interesuje bo przy takim przebiegu jedno czy drugie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 16 km wystarczy żeby diesel się rozgrzal. Sam użytkuje m57 w mieście i nie narzekam. Ważne żeby pilnować wypalaniu się dpf co można łatwo kontrolować choćby apka na telefon. Jak poczytasz trochę forum to zobaczysz że polecają benzynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym robił 10k km rocznie to wybór byłby jeden... M5 http://emotikona.pl/emotikony/pic/12icon_faja.gif

Wydaje mi sie ze ludzie boja sie zakupu takich aut bez odpowiedniej kwoty w razie czego.. Przynaj mnie ja sie obawiam:)10km na miescie w jedna strone to diesel sie rozgrzeje na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.