Skocz do zawartości

Problem z napędem E83 3.0d


MakalWbw

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przestudiowałem kilkadziesiąt stron forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Problem polega na tym że nie działa mi przedni napęd i świeci się 4x4.

Koło zębate odwrócone, kalibracja kąta skrętu zrobiona i nic.

Błędy:

- 5DEC (skrzynka rozdzielcza, nieciągły)

- 5462 (VTG - siła na siłowniku zmiany biegu lub sprzęgle zbyt wysoka, nieciągły)

Czy te błędy mogą być powiązane?

 

Na daną chwile nie mam jak zrobić kalibracji VTG ale czy to pomoże (wiem że na pewno nie zaszkodzi).

 

Jakieś pomysły? Rozbierać reduktor?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak Ci poszło ? Mam nadzieję że wtyczka podłączona i sprawdzona oraz sprawdzony bezpiecznik ( może wyjęty ?).

Od kiedy to tak masz ? i jak to zauważyłeś?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi nie poszło, wszystkie wtyczki podłączone także nie wiem. Będę chyba rozbierał reduktor :( czego nie chciałem robić. Postaram się to zrobić sam zobaczymy jak pójdzie.

Zrobiło się to miesiąc po zakupie po przejeździe przez błoto. Zaświeciły się 3 kontrolki i zmieniłem stronę zębatki w reduktorze. Nie dało się skalibrować ale wszystkie kontrolki zniknęły oprócz tej 4x4. Najgorsze jest to że nie dam rady połączyć się ze skrzynią biegów przez KTSa :( Dziwne jest również to że kąt skrętu świruje podczas skrętu w lewo (dziwnie się przesuwa do 600 - skacze)).

Nie wiem co robić jak będę miał czas będę próbował z rozebraniem reduktora.

ABS mi się normalnie włącza a napęd nie działa. Jazda po śniegu masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.