Skocz do zawartości

[e60] 530d 218km Brak podświetlenia, problem z lusterkiem


Miszka009

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od niedawna jestem posiadaczem BMW e60 530d 218km ze skrzynią automtyczną, navigacja business.

 

Zauważyłem kilka dziwnych rzeczy na ktore nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Mianowicie:

1) brak podświetlenia częsci przycisków na desce ora lampek w podsufitce. Nie działa podświetlenie na radiu ( regulacja głośniej cisze, klawisze do przodu do tyłu), klawisz zamykania drzwi, ten pod awaryjnymi. Podświetlenie halogenów, lampki nad lusterkiem wstecznym, oraz lampki z tyłu na podsufitce, klawisze otwórz/zamknij szybe tył dwie strony...

Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie są OK, niestety nie mam jak podłączyc komputera w tej chwili będe szukał kogoś kto w okolicy może mi to ogarnąć. Czy możliwe jest ze moduł świateł jest uszkodzony? Jeżeli tak gdzie on się znajduje, i czy po wymianie muszę go adaptować czy jest to plug&play ?

 

2) po wrzuceniu biegu R, lusterko pasażera, nie zawsze ale zdaża się ze opuszcza się pokazując linie krawężnika po przełączeniu na bieg D, porusza się w każdym kierunku ale nie wraca do poprzedniej właściwej pozycji. Co może być przyczyną czy da sie to jakoś wykodować?

 

3) Bywało tak, że zapomniałem wrzucić skrzynię na P ale kluczyk ze stacyjki dało się normalnie wyjąc, nie jest to jakiś błąd? nie wiem czy na drugim kluczyku też jest tak samo, postaram się dzisiaj to sprawdzic.

 

 

Za wszelkie uwagi i komentarze z góry dziękuje, liczę na pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu komputera, wyrzuciło błąd świateł/zwarcie na module, oraz błąd maty kierowcy i pasażera.

 

Pytanie kolejne, czy ten moduł moze być także odpowiedzialny za:

- sterowanie lusterka ( pasażera lusterko po wbiciu biegu R zmienia kierunek na krawężnik, po wbiciu D nie zawsze wraca)

- podświetlenie klawiszy otwórz zamknij z tyłu, podświetlenie radia, oświetlenie na podsufitce ( bursztynowe ledy )

- podgrzewanie foteli, dziwna sprawa ze dwie maty na raz wywaliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata pasażera nie ma nic do tego .prawdopodobnie będziesz musiał wymienic moduł świateł jak on robi zwarcie ,najlepiej jak byś miał na podmianke żeby sprawdzić czy to na pewno wina modułu świateł .jak byśjeszcze podał kod tego błędu z modułu swiateł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony moduł świateł, plug & play i wszystko działa jak należy. Lusterko także nie opada po wbiciu R.

Dla wszystkiego moduł zaprogramowany zgodnie z nr VIN.

 

 

 

Niestety fotele jak nie grzały tak nie grzeją przyjdzie wiosna będę dalej szukał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.