Skocz do zawartości

Uszkodzony dyfer BMW 520d F10


Grabsluk

Rekomendowane odpowiedzi

Dyfer. Najlepiej do nieautoryzowanego serwisu z dobrymi opiniami ze specializacją w BMW. Przykladowo jak ktoś Ci za mocno uszczelkę dokręci to szybko zacznie cieknąć nawet nowy dyfer. Jest wiele detali które trzeba znać żeby skutecznie serwisować BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Użytkownik525xd napisał(a):

Dyfer. Najlepiej do nieautoryzowanego serwisu z dobrymi opiniami ze specializacją w BMW. Przykladowo jak ktoś Ci za mocno uszczelkę dokręci to szybko zacznie cieknąć nawet nowy dyfer. Jest wiele detali które trzeba znać żeby skutecznie serwisować BMW.

Już znalazłem taki serwis tylko mam do niego 180 km 

Nie będzie lepiej sprawdzić łożysko półoś ? 
Później się zabrać za dyfer czy nie tracić czas dać na sprawdzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 21:16, papadziordzio napisał(a):

Tylko nitro gear pod Świdnicą.

 

Robilem wiele aut / same ciezkie przypadki, np merc GL i regeneracja dyferu, mostow, wału, przekładni planetarnej itp.

jak się sprawuja dyfry wszystko w porządku cos sie działo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej siły na świecie co by sprawiło żeby zerwane łożysko czasem "łapało".. półośka tu pracuje normalnie przenosi 1:1 siłę z dyfra. A jak wygląda olej w dyfrze? Wyssaj szczykawą trochę z dna, może zauważysz jakieś opiłki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Użytkownik525xd napisał(a):

Nie ma takiej siły na świecie co by sprawiło żeby zerwane łożysko czasem "łapało".. półośka tu pracuje normalnie przenosi 1:1 siłę z dyfra. A jak wygląda olej w dyfrze? Wyssaj szczykawą trochę z dna, może zauważysz jakieś opiłki 

to jak coś z dyfrem jest lepiej go wysłać zeby sprawdzili może kogoś polecacie kto sie zajmuje regeneracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rozpadł mi się dyferencjał - konkretnie to pojawiły się wżery na satelitach i kołach koronowych - powyżej 90kmh huczy i trzęsie autem tak, że jechać się nie da.
Na ten moment wymieniłem dyfer na inny ze szrotu - jest niby jeszcze sprawny, ale rewelacji nie ma - w związku z tym zregenerowałbym mój bo leży obecnie luźny w garażu.

Możecie polecić jakąś profesjonalną i kompetentną firmę co umie prawidłowo regenerować dyferencjały w BMW (w tym umie wymienić, dorobić, zamówić uszkodzone koła zębate)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.