Skocz do zawartości

[E9x], błąd ABS


Sanwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moją pierwszą BMW.

Auto to: E91,2007,320d.

 

Problem:

Po przekroczeniu 120km/h zaświecały się 3 kontrolki (zdjęcia).

Sprawdzenie komputerem-pokazuje błąd tylnego lewego czujnika ABS.

Wymieniłem na oryginał ATE.

I teraz przy 40km/h wywala błąd.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/DWJmA76nrOTgHgRbsJnn11rIZUJLOK

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/twtbPV93iGyRlAxkl9l_dJRY9WZB97

 

Co może być przyczyną? Tarcza od czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd raczej dochodzi, bo na starym czujniku do 120km/h było OK.

 

Koronka? czyli tam gdzie wchodzi czujnik? obdmuchane przy okazji. Jakiś inny pomysł?

A trudno wymienić tę koronkę na nową? to jest jakoś z łożyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Od dwóch tygodni regularnie przeszukuje forum w celu pozyskania informacji co dolega mojemu samochodowi, jednak bez większego skutku.

 

Dwa miesiące temu zostałam właścicielką E90 2006r, samochód odkupiony od rodziny, regularnie serwisowany, technicznie bez zarzutu. Od kilkunastu dni coś mu jednak dolega. Przy jeździe ok 130km/h, nagle zapaliła mi się kontrolka ostrzegająca o wyłączonym systemie ESP + usterka układu ABS, auto zaczęło regulować prędkość, coś w rodzaju pulsacyjnego hamowania. Mimo wyłączenia silnika i zmniejszenia prędkości, takie zachowanie towarzyszyło mi przez resztę drogi. Ruszając ze skrzyżowania dodatkowo usłyszałam tarcie w kole po stronie kierowcy (stawiam na przód). Podłączenie do komputera wykazało awarię czujnika TYLNEGO lewego koła, błąd został usunięty, samochód miał śmigać, ale jak łatwo się domyśleć... nie śmiga :roll:

 

Po kilku dniach od usunięcia rzekomego błędu, problem powrócił. Ponadto, zapaliła się kontrolka silnika (podobno to normalne "w nowych samochodach" :think: ), hałas w kole pojawiał się też znacznie częściej, przy małej prędkości do 30km/h, po jej zwiększeniu - cisza. Postanowiłam odwiedzić innego mechanika, ten do komputera się już nie podłączył, sprawdził natomiast czujnik ABS i jak się okazało, w środku znalazł wodę (o tym niżej :!: ). Wysuszył, wsadził na swoje miejsce i ponownie auto miało śmigać... :duh: Stoimy w miejscu.

 

No i właśnie, co do tej wody w czujniku. Tuż przed pojawieniem się problemu, kuzyn chcąc zrobić babie przyjemność zaproponował, że umyje mi auto. No i umył, z tym że myjką ciśnieniową. Gdzieś tu znalazłam temat z podobnym problemem, ale w tamtym przypadku zniknął samoistnie. Facet, który obecnie zajmuje się moim samochodem stwierdził, że namiętne mycie kół mogło spowodować, że do czujnika dostała się woda, przez co powoduje on zwarcie i przesyła błędne sygnały do... pompy? nad lewym przednim kołem, co powoduje tarcie. Wybaczcie mi brak precyzyjnych określeń, wierzę że znawcy tematu będą w stanie zrozumieć co mam na myśli :pray:

 

Jutro jesteśmy umówieni na wymianę czujnika, ale może ktoś tu miał styczność z podobnym problemem i jest w stanie powiedzieć mi coś więcej?

Facet nie może się podpiąć pod komputer po poprzednim mechaniku, ponoć jakieś słabe oprogramowanie miał, więc teraz wszystko robimy po omacku.

 

 

 

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Znalazłem co prawda temat, żeby wymienić pierścień, koronkę ABS by nie ścierało czujników, ale moje pytanie brzmi czy nie wystarczy tego wyczyścić wszystkiego tylko Szczotką drucianą? Zamierzam w weekend się za to wziąć zamówiłem już pierścieniem abs ale jak to się ma do wyczyszczenia szczotką? Próbował ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronka i tak ulegnie zniszczeniu przy demontażu :norty:

Sama koronka ulega deformacji od rdzy, która rozsadza ja od spodu.

Te koronki są tanie, więc nie ma co oszczędzać, tylko zrobić to raz a dobrze (oczyścić i zabezpieczyć styk koronki z półosią) i zapomnieć o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.