Skocz do zawartości

E39 - bezpiecznik pompki intensywnego mycia


Kot Premier

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka na pewno jest sprawna, kupilem nowa bo stara byla nieszczelna i wtyczke plyn ze zbiorniczka zalewal jednak elektrycznie obie sa sprawne (sprawdzone pod zasilaczem). Licze ze po zalaniu wtyczki poszlo zwarcie i bezpiecznik sie spalil bo to by byla najprostsza sprawa.

 

Dodam ze spryskiwacze szyby przedniej dzialaja, spryskiwacze reflektorow chyba nie dzialaja tylko nie wiem czy to pompka czy tez nie idzie napiecie bo tego jeszcze nie sprawdzalem.

Edytowane przez Kot Premier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale intensywne mycie uruchamiane jest co 3 czy tam 4 cykl zwykłego spryskiwacza prawda?? Więc napięcia raczej cały czas tam nie będziesz miał chyba że coś pokręciłem... A bezpiecznik, który odpowiada za pompkę sprysków świateł to nr 2 (30A) Edytowane przez bonzo320i
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź wspomniany bezpiecznik nr 2 on odpowiada za wspomnianą pompkę
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć też wyłączone w sterowniku spryskiwanie reflektorów, i żadne podmiany bezpieczników go nie wystartują, jak kręci się na krótko i bezpieczniki całe, trzeba się zalogować do sterownika i sprawdzić, czy go ktoś nie wyłączył, w kilku autach już to spotkałem, tego płynu sporo się na te lampy leje a z ich myciem różnie bywa, trzeba na prawdę szybko jechać żeby je zmyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to kabel OBD - USB tylko chodzi o to ze jeszcze takiego kabla nie mam bo auto niedawno kupione a w poprzednim samochodzie nie mialem zlacza OBD. Co do kabla to nada sie taki za 15 - 20 zl z allegro dla VAGa (czy to w ogole ma znaczenie? w koncu to ten sam interfejs)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te za 15/20zł są niewiele warte, pozwalają podejrzeć coś tam w Inpie, ale nie komunikują się ze wszystkim, na Allegro jest jakiś gość z Solca Kujawskiego, ma kabel za prawie 150zł z przełącznikiem, to dobry kabel, gada z Inpą/NCS-em/IstąD/IstąP, warto dopłacić parę złoty i mieć pewność że będzie chodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekX ale po co mu kabel za 150zł z fajerwerkami z których skorzysta raz na pół roku albo i wcale :?: Zwykły interfejs bez zbędnych kombinacji styknie, polecam zakupy u sprzedających: Viaken M-PAQ ewentualnie zajrzeć tu --> http://www.interfejsads.ugu.pl/
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Viakena to mu akurat nie polecaj, bo są duże problemy z tym kablem :)

kupując kabel za te 100 parę, ma problem z głowy, kupuje raz, jeżeli za jakiś czas zmieni auto, będzie gadał z tym/tamtym, ograniczeniem będzie tylko program który będzie pośrednikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Się Viaken popsuł?? Swój pierwszy kabel jeszcze na RS232 brałem od niego i działa po dzień dzisiejszy,fakt to było lata temu,może Się opuścił :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mogę napisać o Viakenie, to kolega który przyjeżdżał do mnie po pomoc, bo pewne proste operacje które robił Viakenem mu się posypały, z kablem o którym pisałem, nie było problemów, kluczem w fejsie jest procek, pełnoprawny FTDI i wsad w nim, jak tam będą ograniczenia, będą pokazywały się problemy, oczywiście taka prosta diagnostyka czy odczytanie błędów na pewno daje sobie radę, ale jak mamy już doradzać komuś coś co ma działać i nie generować problemów, to raczej nie Viaken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.