Skocz do zawartości

Mtechnik II zamiast standardowego zawieszenia E39


bmw39e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazje kupić amortyzatory MTechnik II za dobre pieniążki, chciałbym to wsadzić do swojej bawarki z racji słabych amortyzatorow u mnie. Czy wszystko pasuje p&p czy muszę coś zmieniać? Czy przy okazji wymiany na mtecha mogę wymienić jakieś gumy, talerzyki czy coś innego już na tip top ? U mnie zwykle standardowe aktualnie

 

 

 

Po małym zoorientowaniu się, wiem ze musiałbym drążek stabilizatora wymienić i gumy stabilizatora, a czy prócz tego coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W jaki sposób stabilizator jest zależny od amortyzatorów? :roll: Już bardziej sprężyny.

 

Jak wstawiasz używki amorów to w sumie nic nie musisz poza nimi wymieniać. :P

 

A jak chcesz na tip-top to robisz na nowych częściach i można polecieć na grubo, wszystko zależy od budżetu jakich chcesz przepalić i zużycia części (ale nawet jak masz minimalne pęknięcia na gumie tulei czy fura podatna jest na wiatr czy koleiny to po wymianie różnica będzie spora).

- amory (sachs lub monroe)

- sprężyny (ASO z mojego doświadczenia wysoko stoją więc lepiej eibacha)

- gumy pod sprężyny

- drążek z gumami (tu chyba 2mm średnicy więcej w m-paku)

- osłony i odboje

- górne mocowania (lema)

- wahacze (lem lub meyle HD)

- tuleje tylnej belki (meyle HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem o tym drążku wraz z gumami ze musiałbym wymienić pod mtechnik, chodziło mi właśnie o amortyzatory, resztę mam narazie w dobrym stanie bo już tam się bawiłem jakiś czas temu. Czyli pod mtechnik zmieniam tylko amory, drążek pod niego nowe gumy i to wszystko ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko zależy co w jakim masz stanie. Nawet ten drążek jest opcjonalny - kosmicznej różnicy po wymianie go nie będziesz miał.

 

Przejrzyj to co Ci wylistowałem i decyduj na podstaiwe tego co u Ciebie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znajomy mówił, ze są w bardzo dobrym stanie, ale jeśli gumy nie będą mi się podobały to zawsze mogę wymienić, a drążek jak ma dorzucić za grosze to tez zawsze warto wziąć i wymienić sobie, stan sam zobaczę w środę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.