Skocz do zawartości

Szyberdach nie uchyla sie 330d


rafal3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z szyberdachem, a mianowicie nie uchyla się, naciskam przycisk i nic, cisza.

Podczas otwierania działa bez problemu , jedynie przy zamykaniu zatrzymuje się ok 2/3 cm i muszę nacisnąć funkcję uchylenia aby się zamknąl.

Co może być przyczyną? Trzeba programowac ?

Edytowane przez rafal3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma żadnych zgrzytów/trzasków? Dopisz model jakiego dotyczy problem (np. 320i), bo admin zamknie temat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym kilka razy na forum.. użytkownicy forum pisali, że pomogło"zresetowania " szyberdachu. O ile pamiętam.. włączony zapłon, nie silnik . Trzeba nzcisnąć środkowy przycisk i trzymać wciśnięty przez około 10 sek. Powinna się zacząć procedura resetowania czyli szyberdach wykona wszystkie możliwe działania. U mnie to nie pomogło- mechanik, komp i przywrócenie ustawień fabrycznych. I to pomogło. Potem smarowanie prowadnic .Daj znać, jak wyszlo....
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zacina ci się roleta szyberdachu wymień ślizgi przerabialem to u siebie chodzi o te elementy http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7151701348

Wykrecasz od środka 6 śrubek 3 z prawej 3 z lewej na imbus szybę wyciagasx do góry i masz ślizgi przed oczami wymiana bardzo prosta gdzieś był nawet manual ze zdjęciami jak poszukasz napewno znajdziesz. Radzę wymienić te ślizga bo może ci się kiedyś szyberdach nie zamknąć bo roleta go tak zblokuje.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo kolega z forum napisał bardzo fajnego manuala z którego ja korzystałem przy wymianie :roll:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=249177

 

Zamowiles 2 takie komplety? Bo potrzebne są 2x element 16 i 2x element 17

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AS71-EUR-10-2002-E46-BMW-320d&diagId=54_0205

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich. Dzisiaj właśnie roleta zablokowal mi szyberdach i nie mogę go zamknąć, domknac. Działa tylko prawa strona a lewa ani drgnie. Przy próbie zamknięcia, otwarcia słychać tylko trzaski w silniczku. Czy wystarczy tylko wymienić te slizgi, czy może to powazniejsza sprawa tzn. Linka? Za co się zabrać w pierwszej kolejności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze mogło juz się coś uszkodzić przez właśnie te prowadnice dopuki ich nie wymienisz nie będziesz wiedział czy to coś pomoglo przy okazji zerkniesz czy nic nie masz w prowadnicach jakiegoś kawałka plastiku.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.