Skocz do zawartości

E63 650i - jakie amortyzatory ?


hakilas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu zawieszenie zaczęło znacznie głośniej pracować na nierównościach w mojej e63 650i .

Było sprawdzane na skp oraz u kilku mechaników - zero luzów ( przekładnia też ponoć ok ) , więc podejrzenie głównie padło na amortyzatory, które nadal są oryginalne - przebieg 218tys km , w tym 75tys km w Polsce na kołach 19 i 20 cali

Posiadam Dynamic Drive

 

Oryginalnie w 6er jest bilstein b4 z tego co patrzyłem . Pomyślałem aby kupić Bilsteina b6 , co myślicie ? (kiedyś w e36 328 miałem bilsteina b8 przy -60mm i były super )

 

Będę wdzięczny za każdą opinię i poradę :)

Edytowane przez hakilas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na najblizsza stacje kontroli pojzadow sprawdza ci zawieszenie za 20 zł i sprawdza ci ile procent zostalo amortyzatorow :wink: bedziesz mial pewnosc :wink: mialem wczesniej blisteiny i moge polecic w 100% :cool2:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rikooo , byłem już na stacji kontroli pojazdów i wyszło wszystko ok ( ja tym ich pomiarom procentowym akurat w ogólę nie wierzę , bo one pokazują zazwyczaj niski procent dopiero gdy amor jest już całkowitym trupem ), auto prowadzi się dosyć dobrze , przesadnie się nie buja, tylko te stuki .. sworznie wahacze i cała reszta była dokładnie sprawdzana i bez większych zastrzeżeń.

 

Jestem więc zdecydowany na wymianę amortyzatorów , raczej tylko bilstein ( inne firmy są nawet ciężko dostępne do e63 ) , tylko nie wiem czy zdecydować się na zwykły B4 seryjny , czy trochę usportowiony B6 (żółty) , który również pasuje do seryjnych sprężyn , ku którym póki co bardziej się skłaniam .

 

Chętnie poznał bym opinie kogoś kto wrzucił Bilsteina B6 do e63 ewentualnie e60 , e65 , abym nie żałował wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli mowisz ze amory wporzo to sprawdz gumy na stabilizatorze nr3 http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=EH13-USA-03-2005-E63-BMW-650i&diagId=31_0658 lub wymien gniazdo amortyzatora tez czesto wymiana pomaga w stukach czesc nr1 http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=EH13-USA-03-2005-E63-BMW-650i&diagId=31_0678 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na 100% poduszki górne amortyzatorów przód ciężko to zdiagnozować wymień i zobaczysz że pomoże. Standard w e60,e63,e9x itp

Amortyzatory oryginalne masz sachs nie są dostępne w zamienniku tu masz tylko bilstein na których jeździ się gorzej niezależnie czy b4 czy b6.

Poduszki amortyzatorów powinien wymienić każdy kto ma powyżej 150tyś zwłaszcza słychać to na kostce, kocich łbach lub podjeżdżaniu pod nieduże krawężniki czy inne poprzeczne nierówności. W autach z runflatami od nowości nawet po 100tyś miałem te elementy do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rikooo gumy stabilizatora wyglądają jak nowe , szarpiąc za drążek zero luzu.

górne mocowania też są podejrzane i minimum od nich zacznę

 

--==maly==-- Na 99% widziałem na przednich amortyzatorach bilstein i nalepkę bmw ( srebrny kolor obudowy amortyzatora ) , a nie sachs , co też mnie bardzo zdziwiło .

 

Pewien mechanik poradził mi właśnie też, aby zacząć od poduszek i poważnie teraz tą drogę rozważam, aczkolwiek nie chciałbym dwa razy robić tej samej roboty, stąd zacząłem się też zastanawiać nad amorami (B4 miałem kiedyś w innym samochodzie i właśnie zaczęły stukać na nierównościach pomimo super sprawności )

 

Jakiej firmy poduchy szły na pierwszy montaż ? Lemforder ? Febi ? ( te z zeszlifowanym logo bmw :) ) - prowadzisz nadal sprzedaż części ?? Mój vin w razie czego :wink: : CN16937

 

Dziękuję wam chłopaki za dotychczasowe porady :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fabrycznie poduszka jest lemforder/sachs przeważnie ma zeszlifowany nr oryginału ale to zależy od partii.

Ja mam już 3szt e63 i we wszystkich wymieniałem te poduszki bo głucho stukały dzwięk taki sam jak gumy stabilizatora i nie do zlokalizowania.

W moich dwóch z tego co pamiętam były amortyzatory sachs a w obecnej aż zobacze z ciekawości na pewno są srebrne a wiem,że b4 w zamienniku przychodzi czarne bo zamawiałem taki komplet. Może widziałeś tsm napis boge?

Wg mnie wymienisz poduszki i problem zniknie w e9X też często jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie .. Boge na pewno nie :wink: ale sprawdzę jeszczę raz i pyknę foto dla pewności , gdy będę autem na podnośniku gdzieś :)

 

Ok, to spróbuję najpierw z samymi poduszkami.

Prowadzisz nadal sprzedaż części ? Jeśli tak, to możesz napisać mi na priv ceny tych poduch + od razu na tył ? ( będę w czwartek w Wawie to mógłbym odebrać osobiście nawet być możę )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.