Skocz do zawartości

[e60] 535d temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wiem ze na temat temperatury silnika i termostatów jest masa tematów natomiast każdego przypadek różni się troszkę i nie wiem dokładnie w czym tkwi problem. Teraz do rzeczy, nie byłem zadowolony z temperatury silnika w okresie zimowym i jestem po wymianie obu termostatów ( głównego i egr) aby uniknąć problemów kupiłem orginały. Ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu odcinka 20km (głownie prosta droga żadnych świateł) w ukrytym menu temperatura max 70-75 stopni i bardzo leniwie podnosi sie do góry. Po przegonieniu auta podnosi sie do 85 stopni natomiast gdy wracam do spokojnej jazdy czyli obroty do ok 2 tys temperatura spada do 70. Po wjechaniu do miasta temp dochodzi do 85 stopni i w miarę sie utrzymuje na tym poziomie lecz gdy tylko wyjadę za miasto gwałtownie spada do 70 stopni. Z tego co sprawdziłem to po przejechaniu odcinka 20 km dolny wąż od chłodnicy (lewy patrząc od przodu maski) jest zimny natomiast górny prawy gorący więc chyba termostat główny jest ok? Szukać problemu w termostacie egr czy raczej będzie to wina chłodzenia asb? bo wyczytałem ze tam też jest coś w rodzaju termostatu. Możliwe żeby nowy termostat był wadliwy ?

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko jest możliwe, ale objawy mogłyby wskazywać ewentualnie na termostat główny, ale jak dolny wąż jest zimny to on nie puszcza, więc wszystko wskazuje na chłodnicę asb. To częsty problem w e60.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
trochę nie daje mi spokoju ten termostat egr bo z tego co wyczytałem to on odpowiada za szybkie dogrzanie silnika, bo do tych 70 stopni idzie dość szybko później już opornie. Może nowy był trafiony. Jeśli to nie on to chyba już tylko chłodnica asb. Nie sądzę że bez żaluzji z przodu i webasto nie osiągnę optymalnej temperatury?
Opublikowano
Automat czy manual? Raczej automat bo 535d nie było w manualu dlatego tez warto sprawdzic jedna rzecz a Mianowicie krociec chłodniczej asb to jest tak naprawdę 3 termostat który odpowiada za dogrzewanie oleju w skrzyni biegów i to właśnie on często się psuje ( urywają się takie bolczyki i przepływ jest cały czas otwarty )

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.