Skocz do zawartości

BMW E90 - zmiana wydechu i zderzaka na 335


arkopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuj ładną dwururkę jak ma np "ppatryk" i będzie to najrozsądniejszy krok (i w przystępnych kosztach)...ale wybór należy do ciebie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z RM Motors, że mogą podjąć się wykonania takiego tłumika za cenę 1500zł z montażem. Uważam, że jak dobrze pójdzie to za 500zł uda się kupić zderzak tylny od 335d (skoro m-pak kosztował niecałe 800). Wiadomo, jeszcze koszt lakierowania, jeśli nie uda znaleźć się w kolorze i dobrym stanie.

Czas pracy powiedzieli 1-2 dni. Co sądzicie, jak to wygląda cenowo i firmowo (Rm Motors chyba są ok?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robilem taka modyfikacje i uwazam ze wyszlo godnie. Koszt wydechu na dwururke z tylu zamknie sie w cenie nie wiecej niz 1000zl. Mysle tu oczywiscie o m pakiecie na tyl z dyfuzorem, jesli zwykly zderzak tylko na dwie rurk to troszke taniej. Do tego wystarczy kupic troche kwasowki i polaczyc wydechy, jesli nie mozna pobawic sie w oryg od 335 lub samemu zrobic i ladnie podwiesic. pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem E90 328i US. Samochód był powypadkowy i został przy okazji naprawy przerobiony na wersję europejską. Chciałbym w nim zamontować wydechy, tak jak w 335i, lecz nie wiem czy oryginalny wydech z 335i da się przeszczepić. Mógłby mi ktoś mniej więcej opisać, jak wyglądała by zmiana wydechu? Co musiałbym dokupić? Na pewno zderzak z 335i i wydech. Ale jaki? Z 335i czy może jakiejś firmy zrobiony na zamówienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie o tym zapomniałem... Czyli wychodzi na to, że wydech musi być zrobiony na zamówienie? Jeżeli będę taki zamawiał, to firma robiąca ten wydech jest w stanie zrobić go niczym oryginalny? Chodzi mi tu o dźwięk z wydechu. Nie chciałbym żeby było za głośno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Siemanko, korzystając z okazji że mamy okres zimowy i auto w większości stoi na parkingu postanowiłem zabrać się za długo planowany mod a mianowicie zmiana swap układu wydechowego na ten z 335i a co za tym idzie dorzucenie tylnego zderzaka na ten z dyfuzorem. Czy ktoś u nas na forum bawił się już w to?, jest sens bawić się w to?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest mozliwe zeby zrobic podwojny wydech (nie musi brzmiec, ma lepiej wygladac).

Mam to: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/69324860_2243126015947186_1000699312356720640_n.png?_nc_cat=102&_nc_oc=AQltYG-rQp2hAJYjj-tR5g9trqfxbm69nWZBBLtFiIKTZf1lG74TejBUrtnNqq6--oSkGF_IRt70WwBh-17c8CcY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=441bfcb1165e64f3be0f869c00b9f073&oe=5E08118B


A chce zrobic: https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/eyJmbiI6ImFibmJ0M2hmdGdnbDItT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.pVooa7z54t8-xix_StM-YlW1h3FN4_gmhpWuJuvKCYE/image


Wystarczy dyfuzor i wydech? Czy cos wiecej? Moze byla taka dyskusja na forum? Chetnie poczytam. :o :D

p.s Mam 328i


Dzieki za pomoc! Jestem swiezym nabywca pierwszego bmw i sie nie znam. Zawsze siedzialem w Audi. 2 miesiace temu skradziono mi a5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz tanio i szybko to dyfuzor i jechać do tłumikarza żeby dorobił reszte. Jak chcesz zeby bylo jak fabryka to dyfuzor, wanna bagażnika 35i, i cały wydech plus troche przerobić przy kolektorze złącze o ile pamiętam ale może i bez rzerabiania złącza podejdzie pnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz tanio i szybko to dyfuzor i jechać do tłumikarza żeby dorobił reszte. Jak chcesz zeby bylo jak fabryka to dyfuzor, wanna bagażnika 35i, i cały wydech plus troche przerobić przy kolektorze złącze o ile pamiętam ale może i bez rzerabiania złącza podejdzie pnp

dzieki za odpowiedz! Tak mi sie wydawalo, ale za malo doswiadczenia.


Jakiego dyfuzora szukac? Zeby nie zakupic zle? Co wpisac np w te allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz złego, są dwa i oba pasują do przedlifta jak i polifta. Minimalnie inaczej wyglądają a wpisz dyfuzor Bmw i będziesz mieć, sam szukam ale dyfuzora M performance z karbonu z tym, że to rzadkość. Wpisz dyfuzor m performance i zobaczy czy taki nie będzie Ci bardziej pasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz złego, są dwa i oba pasują do przedlifta jak i polifta. Minimalnie inaczej wyglądają a wpisz dyfuzor Bmw i będziesz mieć, sam szukam ale dyfuzora M performance z karbonu z tym, że to rzadkość. Wpisz dyfuzor m performance i zobaczy czy taki nie będzie Ci bardziej pasować

 

Co myslisz o tym?

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/69274931_1162891490569349_104384515794796544_n.png?_nc_cat=103&_nc_oc=AQmE1B2kVt-fq9OoksrR6WSaJCGRITfkym-6nIVBvOgrJCeMwedNDsvlSusqkpylwJfDom4GlVhH6MMksGt5SQUY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4493f94c8d71286f5fe20c7c5cac890f&oe=5E10D41A

carbon, czy m performance nadal lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.