Skocz do zawartości

Bmw 330d 335d problem klapa gasząca


redzio55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś możne miał taki problem - Jak auto odpale to na wolnych obrotach klapa raz sie zamyka i otwiera , i tak w kulko . Dodam ze bez różnicy czy motor zimny czy ciepły .

Dla przykładu dam link z YouTube ( nie mój film ) który pokazuje dokładnie takie same zachowanie , a nie mogę nic wygooglowac na ten temat . Dodam tez ze zero błędu w kompie , zawór agr wyczyściłem i jest szczelny .

Jakies sugestie ? Ktos cos ? bo wymiękam .

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Ec7_BWwj68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego,

 

Jeśli masz dokładnie tak samo, to z pomocą może przyjść inny filmik z yt :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=jH2EI04cQpA

 

Wygląda na to, że często się to dzieje w 335d - czyżby typowa usterka ?

 

Pozdro.

 

ps: Sprawdzałeś czujnik doładowania ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege , wartość jak sie nie myle 1004 mbar , ( tak jak na filmie ) jutro sprawdzę dokładnie dla pewności , a jaka ma być prawidłowa wartość ? , temperatura 86 st. ( zależna od stylu jazdy ale nie większa niż 90 st. ) . Przepływomierz już zmieniony , węzę od podciśnienia tez , cześć podciśnieniowych czujników tez na pierburga , cały układ dolotowy szczelny . Dodam ze z ta wada nabyłem auto i miałem jedyny błąd dpf , wiec dpf do czyszczenia poleciał a błąd został osunięty , na dzień dzisiejszy dpf ma Soot mass 22,16 g i Ash mass 0,51 g , a podobno jak ta klapa szwankuje to nie dojdzie do wypalania dpf . No własnie obstawiam ze to będzie tez ta klapa ale podobno już sie nie da jej złożyć , a nie chce zmieniać dobrych części na dobre :( . Edytowane przez redzio55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość zdrowe podejście, być może jakiś znajomy jest w stanie się umówić i podmiankę zrobić lub coś w tym stylu. Ew umówić się z kimś na zwrot towaru jeśli to nic nie zmieni. ( jeśli nie będzie śladów użytkowania to chyba można wysyłkowo kupić i odesłać )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wierze ze nikt nie miał i nikt nie opisał tego problemu ? . Motory 252d 330d 335d na pewno maja te klapy . Znalazłem również filmik gdzie ktoś sobie poradził z ta klapa ale niestety na pytania nie odpowiada , a przyczyn może być kilka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam Kolegę

Mam ten sam problem jak na filmiku - klapa cały czas zmienia pozycję przymyka i otwiera się na wolnych obrotach. Na komputerze zero błędów ale czuję delikatne wibracje, a z tematu wnioskuję że klapa powinna być cały czas otwarta. Proszę o info jak ta klapa pracuje teraz na wolnych i który zawór pierburga rozwiązał problem. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.