Skocz do zawartości

Automatyczne ryglowanie zamków po opuszczeniu auta


mareckii83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po przeszukaniu forum znalazłem wiele wątków dotyczących automatycznego ryglowania auta po osiągnięciu konkretnej prędkości, jednak nic w przypadku opuszczenia auta i nie zamknięciu go manualnie. Wiem, że takie rozwiązanie istnieje np w Seat Ibiza - 2011' - gdzie po opuszczeniu auta i nie zamknięciu go manualnie (pilot, klucz fizyczny) - samochód po kilkudziesięciu sekundach robi to automatycznie za nas. Czy można taki feature włączyć w f25, 2014' ?

 

Pozdrawiam,

Marek

Edytowane przez mareckii83

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

..... ponieważ tutaj możesz sam sprawdzić wpisując 7 znaków :D

 

http://bimmer.work/

 

Bardzo ładne autko - gratuluje !

Posiadasz centralne ryglowanie auta , za pomocą "pilota" - wyposażenie seryjne

Auto zamyka się i otwiera sie samodzielnie jeżeli zamontowany jest tzw. " BMW keyless go"

 

How BMW Keyless entry and mirror folding works

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................................

Auto zamyka się i otwiera sie samodzielnie jeżeli zamontowany jest tzw. " BMW keyless go"

 

How BMW Keyless entry and mirror folding works

 

...... ale to chyba nie jest funkcjonalność o którą pytał mareckii83

 

.......................samochód po kilkudziesięciu sekundach robi to automatycznie za nas. .................
Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

..... ponieważ tutaj możesz sam sprawdzić wpisując 7 znaków :D

 

http://bimmer.work/

 

Bardzo ładne autko - gratuluje !

Posiadasz centralne ryglowanie auta , za pomocą "pilota" - wyposażenie seryjne

Auto zamyka się i otwiera sie samodzielnie jeżeli zamontowany jest tzw. " BMW keyless go"

 

How BMW Keyless entry and mirror folding works

 

Dziękuję zarówno za informację o wyposażeniu, jak i opinię o moim aucie :) W wolnej chwili wrzucę post w odpowiednim miejscu z fotkami mojej byłej e46 i teraźniejszej f25 :)

Edytowane przez mareckii83

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................................

Auto zamyka się i otwiera sie samodzielnie jeżeli zamontowany jest tzw. " BMW keyless go"

 

How BMW Keyless entry and mirror folding works

 

...... ale to chyba nie jest funkcjonalność o którą pytał mareckii83

 

.......................samochód po kilkudziesięciu sekundach robi to automatycznie za nas. .................

 

Wiem na czym polega KeyLessGo (zamknięcie/otwarcie auta po uprzednim zbliżeniu się do niego i przejechaniu palcem po wypustkach na klamce). W seacie z 2011 również nie ma KeyLessGo, a jednak bez kliknięcia na pilocie - 'rygluj' - samochód sam się zamknie po kilkudziesięciu sekundach.

Byś może faktycznie cecha KeyLessGo również nie pozwala na takie zachowanie auta po odejściu od niego (bez ingerowania w wypustki na klamce).

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotkniecie wypustek ("kreseczek") :wink: rygluje.

Dotkniecie klamek w drzwiach przednich - odryglowanie :roll:

Przytrzymanie palca na "kreseczkach" :wink: domkniecie otwartych "otworów" :twisted: i złożenie lusterek (jeżeli zaprogramowano).

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

@zorba - wyczerpujący opis funkcji keyless, dzieki :)

Czyli skoro nie mam Keylessgo, to można jednoznacznie stwierdzić, że nie ma sposobu zaprogramować auta, aby po wyjściu i zapomnieniu o naciśnięciu przycisku-zamknij, samochód się zarygluje samoczynnie po kilku sekundach?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

@zorba - wyczerpujący opis funkcji keyless, dzieki :)

Czyli skoro nie mam Keylessgo, to można jednoznacznie stwierdzić, że nie ma sposobu zaprogramować auta, aby po wyjściu i zapomnieniu o naciśnięciu przycisku-zamknij, samochód się zarygluje samoczynnie po kilku sekundach?

 

Ja mam ale ........ o automatycznym (samoczynnym) ryglowaniu nie słyszałem :wink: :roll: :mrgreen:

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale ........ o automatycznym (samoczynnym) ryglowaniu nie słyszałem :wink: :roll: :mrgreen:

 

Szkoda, dziwne, że nie jest to standard w takim aucie, chyba, że, Bawarskie zakłady (a w zasadzie w moim przypadku Kaliningradzkie :) ) uważają, że to zbedny feature.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie można dodać jeszcze jedną rzecz.

Sprawdz z jakiej odległości reaguje pilot Seata dam sobie uciąć .......że ze sporej.

Użytkuję nowego VW Polo miałem też od nowości A3 Sportback i często zamykałem auto ze sporej odległości.

W X3 trzeba być STOSUNKOWO blisko auta aby zamknąć je jak i otwarte szyby.

Czy to dla bezpieczeństwa nie wiem ale na początku użytkowania BMW był to dla mnie troszkę szok ze nie mogę domknąć szyby gdy samochód jest po 2 stronie ulicy. (uprzedzając samochód mam od nowości).

Pozdrawiam

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie można dodać jeszcze jedną rzecz.

Sprawdz z jakiej odległości reaguje pilot Seata dam sobie uciąć .......że ze sporej.

Pozdrawiam

 

Hey,

 

chyba nie rozumiem, chcesz powiedzieć, że dzięki temu, że stoję bliżej - samochód zarygluje się po pewnym czasie ?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie można dodać jeszcze jedną rzecz.

Sprawdz z jakiej odległości reaguje pilot Seata dam sobie uciąć .......że ze sporej.

Pozdrawiam

 

Hey,

 

chyba nie rozumiem, chcesz powiedzieć, że dzięki temu, że stoję bliżej - samochód zarygluje się po pewnym czasie ?

Bardziej chodziło mi o to ze niektóre elementy, podzespoły, rozwiązania działają sprawniej w samochodzie dla ludu kosztującym 1/4 ceny X3. ( dla przykładu wspomniałem o pilocie)

Szkoda, dziwne, że nie jest to standard w takim aucie, chyba, że, Bawarskie zakłady (a w zasadzie w moim przypadku Kaliningradzkie :) ) uważają, że to zbedny feature.

Najgorsze właśnie jest to że myślimy że nabywamy coś premium jak to ująłeś "takim aucie"a założę się ze Tiguan jest lepiej wykonany niż X3 produkowana w USA Spartanburgu :)

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............................................

W X3 trzeba być STOSUNKOWO blisko auta aby zamknąć je jak i otwarte szyby.

...................................

 

Zamykam, otwieram z okna budynku kilkadziesiąt metrów od parkingu.

Może w Twoim pilocie jest słaba bateria ?? :twisted: :wink: :mrgreen:

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

.... Panowie ! odbiegamy od tematu .......

 

Dla zainteresowanych tematem automatyczne ryglowanie zamków :

 

Home / BMW F25 X3 28iX SAV / Schaltbilder und Funktionsbeschreibung / Karosserie / Schließ- und Sicherungsfunktion / Zentralverriegelung /

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f25-x3-28ix-sav/wiring-functional-info/body/locking-security-functions2/central-locking-system/I6ddv06x

 

http://fs1.directupload.net/images/180120/hhhcxv9s.jpg

 

Selbsttätiges Wiederverriegeln

 

Wenn die Zentralverriegelung über eine Anforderung von der Fernbedienung entriegelt und anschließend innerhalb von 2 Minuten weder eine Tür noch die Heckklappe geöffnet wird, erfolgt automatisch wieder ein Verriegelungsvorgang.

 

Diese Funktion ist über Personal Profile aktivierbar.

 

Automatyczne "ponowne ryglowanie"

Jeżeli centralny system blokady zostanie odblokowany na żądanie pilota zdalnego sterowania, a następnie w ciągu 2 minut nie zostanie otworzone

żadne drzwi ani klapa tylna, proces blokady zostanie uruchomiony automatycznie.

Ta funkcja może być aktywowana poprzez Profil Osobisty.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.