Skocz do zawartości

lusterko pazażera E39 full


maniek8809

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Koledzy problem jaki zaprząta moja głowę jest związany z lusterkiem od strony pasażera. Kupiłem w tamtym roku moje ukochane E39 530i 2002r. w Mpaku końcowe 7 z VINu GV 43247 i okazało się ze lusterko od strony pasażera nie składa się i ma problem z fotochromem. Obstawiałem że jest zapieczone łożysko i smarowanie pomoże lecz ku memu zdziwieniu okazało się że ktoś założył najuboższą wersję od anglika. Panowie lewe lustereczko jest w opcji FULL tzn.sterowane i składane elektrycznie, podgrzewane i fotochromatyczne oraz z funkcja pamięci. Wszystko śmiga jak trzeba fotochrom się ściemnia wraz z lusterkiem środkowym a reguluje do pamięci fotela. Po odkręceniu dolnej zaślepki tam gdzie znajduje sie czujnik krańcowy do lusterka dochodzi aż 15 przewodów: 2 na czujnik krańcowy, 2 na silnik, 2 na fotochrom, 2 do podgrzewania i chyba reszta czyli 7 na sterowanie. Teraz moje pytanie ponieważ muszę kupić prawe lustereczko również w opcji FULL aby moja BUNIA była w pełni sprawna , ile pinów musi być w lusterku pasażera ponieważ na allegro jest zatrzęsienie lusterek pomijając te angielskie .......ilość pinów zaczyna się od 5 to są te najuboższe....nie chcę bawić się w kupno i zwroty. Ma ktoś takie lustereczka i może podejrzeć u siebie jak to wygląda???? :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: . Z modułu w drzwiach wychodzi 12 pinów plus 2 przewody w kostce do fotochromu czyli 14...a co z tym 1 czyli 15???? Lusterko pasażera powinno sie opuszczać po włączeniu biegu wstecznego a większość lusterek 12 pinów i obawiam się ze któraś z funkcji nie będzie chodzić... Pomoże ktoś??? Jeżeli będzie potrzeba to będę zmuszony ściągnąć boczek z drzwi kierowcy i prześledzić jak szczegółowo idą przewody lecz zostawiam to na sam koniec..... :norty: :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do lusterka kierowcy i pasażera dochodzi po 14 przewodów - sprawdź jeszcze raz ilość przewodów w wiązcę idącej do lusterka kierowcy.

 

Dla lusterka pasażera wygląda to tak

 

Fotochrom

Kolory przewodów

- biały z żółtym paskiem

- biały z zielonym paskiem

 

Składanie lusterka

Kolory przewodów

- biały z żółtym paskiem

- niebieski

- czerwony z niebieskim paskiem

- szary z brązowym paskiem

 

Podgrzewanie i pamięć

Kolory przewodów

- pomarańczowy

- szary

- czerwony

- zielony

- czarny

- brązowy

- biały

- różowy

 

Więc jak dla mnie powinieneś szukać lusterka 12pin z funkcją fotochrom.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jest bezcenne.... Zamówiłem dzisiaj lustro z wkładem fotochromatycznym składane z pamięcią itd. 14 przewodów tj. tak jak pisałeś 12 przewodów od kostki plus 2 od wtyczki do fotochromu. Jak założę zdam relację co i jak i jeszcze raz policzę te przewody od strony kierowcy. Ludziska z aukcji na allegro również mówili że powinno być 14 ale tak na 80%. Dzięki za zainteresowanie tematem... :) :)

Witajcie lustereczko zamontowane :D :D :D Tak jak pisałem 14 przewodów: 12 przy kostce plus 2 przewody przy wsuwce do fotochromu. Pamięć działa, fotochrom, podgrzewanie, opuszczanie przy wstecznym biegu również. Jedyny problem okazał się ze składaniem ale wina jak ustaliłem leży po stronie trybu w mechanizmie napędzanym przez silniczek. Usterka polega głównie na tym rozkłada się wzór lecz składa się z małymi przestojami. Zestaw regeneracyjny już zamówiony więc i z tym się uporamy. Jeszcze raz policzyłem przewody w lusterku kierowcy pod spodem lusterka gdzie znajduje się czujnik krańcowy i jak w mordę strzelił jest 15 przewodów. Trzeba by rozebrać drzwi i zobaczyć ile odchodzi od kostki ale to może kiedyś policzę i dopiszę przy okazji ściągania boczku ale wydaje mi się że gdzieś musi być rozgałęzienie masy. Dodam że w lusterku od pasażera jest: 12 przewodów przy kostce i 2 na fotochrom czyli 14 a do lusterka wchodzi również 15 przewodów. Dla potomnych opiszę jakie kolory i po ile przewodów dochodzi do danego elementu. Więc:

1)SILNIK SKŁADANIA: dwa przewody

-czerwony z niebieskim paskiem

-zielony z brązowym paskiem

2)STEROWANIE: siedem przewodów

-brązowy

-pomarańczowy

-biały

-jasny różowy

-jasny niebieski

-zielony

-czerwony

3)FOTOCHROM: dwa przewody

-czarny

-fioletowy

4)PODGRZEWANIE: dwa przewody

-brązowy

-czarny

5)CZUJNIK KRAŃCOWY: dwa przewody

-niebieski

-biały z żółtym paskiem

 

Dzięki za zainteresowanie tematem ja dodałem również coś od siebie może kiedyś komuś się przyda. Pozdrowionka. :P :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.