Skocz do zawartości

E83 navigacja MK4 popsulem INPA ? Upgreate? Zla wersja oprog


7slave7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Popsulem nieco INPA w ustawieniach nacislenem wersje COLOR i teraz navi chce koniecznie CD z softem???

SKAD wziac i jak to przywrocic.

Mam komunikat o niezgodnej wersji oprogramowania i mozliwym wadliwym dzialaniu.

http://static.pokazywarka.pl/m/g/h/ca587de49a62a3a17ad9ee6027c84c3b_orig.jpg

http://static.pokazywarka.pl/s/4/l/f4dc15eb497d4fdcd1e82c83c20284f8_orig.jpg

Czy ktos ogarniety w wersjach navi moze mi pomoc przywrocic stan poprzedni? Mialem mapy 2016 i dzialalo ok. Co mam teraz poczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robiłem update.Z chomika wszystko sciagniete.Instrukcje moge Ci podesłać na maila,ale plik instalacyjny bedziesz musiał sam sciągnąć z chomika bo niecałe 300mb ma wiec nie przejdzie przez skrzynke

 

https://chomikuj.pl/dareckx1/BMW/Softy+do+mk4

wgrywałem ten NAV_SW-yaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po prostu wywaliłeś soft, musisz sciągnąć soft z chomika najlepiej V32 nagrać na płytę CD i włożyć do czytnika MK4. Najlepiej na odpalonym silniku żeby napięcie nie siadło przy wgrywaniu. Po włożeniu do MK4 czekać i obsewować wyświetlacz jak poprosi o wyjęcie płyty z czytnika wyjąć i po zawodach.Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalalem obraz na najnizszej prędkości

Leciałem z tej instrukcji i wszystko sie udało.

 

"Po pierwsze upewnij się czy Twoje auto wytrzyma 5 minut na aku.

Były przypadki opisywane na forach gdzie w trakcie aktualizacji softu,

padło zasilanie i aktualizacja nie powiodła się co skutkowało czarnym ekranem.

1. Opróżnij czytnik DVD MK4 z płyty. (W E83 Lewa strona bagażnika w schowku).

 

2. Przekręć kluczyk w stacyjce na pozycję 1 tj. przed zapłonem, tak żeby uruchomiło się samo radio.

 

3. Przedź do bagażnika i włóż wypaloną płytę z dowolnym softem do czytnika MK4

 

4. Następnie przejdź do radia i obserwuj... pojawi się komunikat

"uwaga, cd rom w komput. nawigacji. Ładowanie oprogramowania"

zgaśnie ekran i czekaj na kolejny efekt, którym będzie,

"Software Update The installation program will update your navigation system!" może to potrwać z 6 minut.

W tym momencie nie ruszamy nic !!! Radia, nawiewu, wycieraczek a tym bardziej kluczyka, nie oddychać !!!

Pojawi się pasek, który będzie się uzupełniał. Nastepnie pojawi się komunikat :) UPDATE COMPLETE !

 

5. WAŻNE !!! NIE WCISKAJ NA RADIU "OK" DOPÓKI NIE WYJMIEJSZ PŁYTY Z NAPĘDU !!!

Płyta powinna wysunąć się samoczynnie zanim dojdziesz do bagażnika, ale nie śpiesz się.

Jak się wysunie to ją wyjmij.

 

6. Wsiądź do auta i wciśnij OK.

 

7. pojawi się komunikat "The system will reboot now !" Co oznacza ponowne uruchomienie systemu. tzw restart.

Pojawi się czarny ekran i czekamy na logo bmw :) i już...

 

8. Gdyby okazało się, że nie ma zmian w języku, wejdź w ustawienia i wybierz inny obsługiwany język.

W moim przypadku język polski był po wybraniu opcji języka francuskiego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

dzieki wielkie wszystkim odpowiadajacym , jestescie wielcy pomagajac ofiarom pykania w co popadnie w inpie , ogarnelem za pomoca softu z chomika , dziala wszystko aczkolwiek... mialem przed popsuciem widok 3D w navi a teraz mam 2D w trybie widok mapy??? OCB?

Kolega mi wypalil mapy 2016 , w sumie to nie kozystam z tej navi ale nurtuje mnie dlaczego teraz nie ma widoku 3d? Po wprowadzeniu softu v32 poprawilem softem yasu i jest po polsku ale z tym wlasnie wyjatkiem ze nie ma widoku 3d?

Ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,Ja do opcji ukrytych nie musialem zagladac.Chyba ze tam poprostu trzeba odblokowac tylko taka funkcje,a przelacza sie juz w normalnym menu navi.Byc moze w tym sofcie ktory Ja wgrywalem juz to bylo odblokowane

 

 

Kolega Lustek ma racje.Teraz sprawdzalem i nic nie ma w ustawieniach navi na temat trybu 3d.Nie wiem,widocznie cos sobie ubzduralem,albo tylko raz Mi sie pojawila opcja zaraz po wgraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co się orientuję to w każdej naszej navi jest widok 3d!

Włączamy zapłon albo w pozycję nr 1, w menu wybieramy ustawienia (koniecznie), jak jesteśmy w ustawieniach przytrzymujemy przycisk menu około 8-10 sekund,

pojawia nam się tryb serwisowy albo jak kto woli ukryte menu, przechodzimy do pozycji perspektywa, wchodzimy do niej, odznaczamy "on" i tyle, mamy widok 3d!!!

Pozdr :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cześć, wygląda na to że ja też uwaliłem navi podczas update. Kolega w soim e39 miał zepsuty moduł video w wyniku czego na ekranie nie było nic widać. Po wymianie modułu na ekranie pojawiła się "prośba" o włożenie cd w celu instalacji oprogramowania. pobrałem jakieś soft v32_sting czy coś w tym stylu i zaczęła się aktualizacja, tak przynajmniej myślę. Pierwsza rozbieżnośc była taka że po komunikacie że system się aktualizuje ekran zgasł i już się nie zaświecił ponownie. Po jakiś 20 minutach wyłączyłem i włączyłem zapłon i na ekranie pojawiło się menu. jednak bez języka pl który według opisu miał być. zgasła dioda power na napędzie dvd ale płytę z softem dało się wyjąć. postanowiłem spróbować update ciemnego modułu video ale nic się działo przez dobrych parę minut więc znowu wyłączyłem zapłon ale teraz płyty już się nie da wyjąć. ktoś coś doradzi? jak np. wyjąć tą płytę albo czy to ma sens? da się taki napęd reanimować przez update czy tylko już wymiana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, z tego co się orientuję to w każdej naszej navi jest widok 3d!

Włączamy zapłon albo w pozycję nr 1, w menu wybieramy ustawienia (koniecznie), jak jesteśmy w ustawieniach przytrzymujemy przycisk menu około 8-10 sekund,

pojawia nam się tryb serwisowy albo jak kto woli ukryte menu, przechodzimy do pozycji perspektywa, wchodzimy do niej, odznaczamy "on" i tyle, mamy widok 3d!!!

Pozdr :D :D :D

 

Mylisz się....to nie ma nic wspólnego z navi tylko z wersją softu. Widok 3d jest jedną z opcji wyboru po prostu

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.