Skocz do zawartości

e63 n52 3.0 Regeneracja zaworów DISA - gdzie?


wierzba86

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca moja 6-tka dziwnie pracuje na wolnych, średnich obrotach. Tak jakby zapłon wypadał. Po diagnostyce wyszedł problem z zaworami DISA. Zawory były testowane i elektrycznie działają. Najprawdopodobniej te ruchome plastikowe elementy się wyrobiły. Po świętach mam zamiar kupić z ebay'a zestawy naprawcze dla tych dwóch zaworów. Dlatego zestawy, bo części ruchome są aluminiowe. Jakbym kupił oryginalne zawory to nadal miałbym plastikowe elementy, które kiedyś znowu się wyrobią.

 

Pytanie, kogo możecie polecić do robocizny - demontaż dolotu, regeneracja zaworów i następnie montaż wszystkiego na miejsce?

W okolicach połowy stycznia będę miał zestawy naprawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Z racji, że to mój pierwszy post, witam wszystkich użytkowników bawarek :)

 

Podepnę się do tematu regeneracji: tematów na temat DISY znalazłem mnóstwo, ale żaden nie mówi o udanej regeneracji DISY używając zestawu naprawczego dostępnego na alledrogo za 75zł.

 

Czy ktoś z kolegów miał okazję przeprowadzić taką regenerację skutecznie, czy lepiej nie bawić się w to i wymienić DISĘ na np. zamiennik Febi za 550zł?

 

Nie ukrywam sporo kasy za kawałek plastiku, nie mówiąc o 1k za OEM...

 

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że są zamienniki DISA. Jaki masz silnik? Do mojego N52 chyba nie ma zamienników. Kupiłem aluminiowe zestawy naprawcze dla małej i dużej DISy - przy ówczesnym kursie dolara zapłaciłem 670 zł. U mnie wyjęcie małej i dużej DISy wiązało się z demontażem dolotu, także trochę roboty z tym jest. Nie znam tych zestawów regeneracyjnych z alledrogo. Chyba polecałbym zamiennik Febi jeżeli takowy można dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54B30, DISA jest jedna, tylko górna, dostęp spoko więc wymiana / regeneracja to nie problem. Zamówiłem ten zestaw naprawczy i w weekend spróbuję reanimacji, jak nie będzie to wyglądało solidnie i nie zapewni mi to spokoju w głowie to trudno - wymiana na new.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.