Skocz do zawartości

[E61] Błąd poziomowania tylnego zawieszenia.


nitro2311

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 tygodni sprężarka przestała dopompowywać tylne zawieszenie. Wcześniej dość często się włączała, teraz w ogóle się nie włącza, ale można

ją uruchomić manualnie z INPY i dopompować zawieszenie, więc w zasadzie sprężarka jest sprawna.

 

Problem taki, że po dopompowaniu na drugi dzień prawy tył siedzi a lewa jest ok, żeby gdzieś podjechać muszę mieć pod ręką lapka :)

 

Błąd jaki się pojawia to 5F96 - Level Control Air Release Valve, jednak czytając o tym na różnych, w tym zagranicznych forach, nie jest to jakaś jednoznaczna usterka.

 

Jak podłączam INPE i wchodzę w opcje, gdzie mogę dopompować zawieszenie co sekunde, dwie mnie rozłącza i sypie błędami komunikacji, jednak klikam ok i tak kilkadziesiąt

razy aż w końcu uzyskam odpowiednie dopompowanie (czujniki poziomu z obu stron są sprawne i dają dobre odczyty). W czymś w stylu "analog values" mam poziom jakiegoś "czegoś" (już teraz nie pamiętam dokładnie) ale to chyba jakaś siła sygnału, przekracza o jakieś 600% norme.

 

Myślałem, że może styki mam do przeczyszczenia, te koło amortyzatorów, ale wtedy chyba sygnał byłby za słaby nie za silny prawda ?

Zapewne mam prawy miech do wymiany, ale czemu go automatycznie nie dopompowuje, tylko manualnie mogę to zrobić?

(gdzieś czytałem, że pompa się wyłącza jeśli za długo pompuje bez efektu, ale to chyba nie ten problem bo idzie to napompować - zresztą wykasowałem błędy)

 

Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze pompa mysli ze jest ta strona za wysoko i upuszcza albo robi sie jakies zwarcie i zawor sie otwiera na postoju.

Wejdz w inpa i wylacz poziomowanie zawieszenia na dzien czy 2a i zobacz czy tez spadnie powietrze przez noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam aby nie zaśmiecać podłącze się tu mój bład 5f96 objawy takie damochód dopompowuje ciśnienie trzyma ale się nie opuszcza bład jest zaowru ale wysłałem kompresor na sprawdzenie zawór podobno ok kompresor wrócił założyłem i to samo

. Czujniki ok pokazują zminy położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.