Skocz do zawartości

Zawieszenie M S704A - jakie amortyzatory?


xelion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

Posiadam "piątke" 520d B47 F11 z 09/2015 roku z zawieszeniem M. Samochód jeździ pięknie, ale niestety amortyzatory na większych drogowych nierównościach dobijają dość szybko. Trochę się zdziwiłem. Wcześniej jeździłem E61 i tutaj takiego efektu nie było. W związku z tym chciałbym zapytać czy wina może leżeć już po stronie zużytych amortyzatorów? Samochód ma 180k km, z zawieszenie nie dochodzą żadne stuki czy dziwne dzwięki, autko pięknie płynie.

 

Samochód nie ma EDC, ale ma przycski COMFROT/SPORT/ECO. Po przejściu w tryb SPORT samochód staje się sztywniejszy. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to się dzieje, pomimo, że zawieszenie jest bez EDC? Co powoduje usztywnienie? Do amortyzatora nic nie jest podłączone.

 

Teraz jeśli okaże się, że amortyzatory są już słabe to jakie mogę kupić? Wg REALOEM

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5L31-EUR-09-2015-F11N-BMW-520d&diagId=31_0877

 

Amortyzatory mają numer:

31316863893 Lewy

31316863896 Prawy

 

Wg części zamiennych pasuje SACHS:

314 874 Lewy

314 875 Prawy

314 876 Tył

 

Jedno mi się jednak nie zgadza, wg części BMW są różnice między amortyzatorem M-pakiet a standardowym, a wg producentów typu SACHS czy KYB już nie ma.

 

Może mi ktoś to wyjaśnić, ponieważ się zgubiłem :)

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

generalnie jak nie masz edc to odczucia z jazdy możesz mieć zmienione i czuć jakby sztywniej, bo zmienia się reakcja na gaz i ruch kierownicą, auto reaguje dużo żwawiej na każdy ruch...

 

co do amorów to musisz je sobie wykręcić z auta i sprawdzić - inaczej się nie da. mogą być dobre, ale po prostu nie odpowiadać Ci twardością.

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem się na Sachsy, zamówiłem nowe, na pewno nie zaszkodzi.

 

Wydaje mi się, że są trochę już zużyte, za szybko dobija.

 

Jeśli chodzi o m-pakiet to te Sachsy co wymieniłem wyżej będą pasować.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.