Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem BMW e90 318d


Krsitoe90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule mam problem z ogrzewaniem w bmw e90 raz grzeje że wszystkich zazwyczaj rano potem przestaje albo wieje z jednego lub 2 wylotów cieplawe powietrze czasem jak na dłużej wyłączyłem ogrzewanie to na chwilę pomagalo . Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że zauważyłem że jak wieje ciepłe powietrze i przełączam na zimne to leci zimne a jak na ciepłe to ciepłe i tak z obu stron ale z prawej wyraźnie jest słabsze ogrzewanie więc klapy powinny działać . Włączyłem nawiewu na max i ciepło się bardziej zmniejszyło a ż lewej kratki daje jak narazie gorące co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E90 na przednim prawym nadkolu(stojąc przodem do samochodu)

Hehe w aucie jest tylko jedno prawe nadkole i jest ono z prawej strony auta z pozycji siedzącego w aucie :8)

Krsitoe90 koledze chodziło zapewne o to samo :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy nie chodziło mi że jestem drugie nadkola tylko źle zrozumiałem myślałem że jest ukryta nad nadkolem a jak się otworzy maskę to jest na wierzchu hehe i zarówno wąż który jest Z jednej jak i z drugiej jest gorący i w nagrzewnicy oba też :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Moze komus sie przyda. częste powody problemów s ogrzewaniem w E90 t orozkodowanie sie klapek nagrzewnicy. Wystarczy zrobić reset. ale to już potrzebna INPA lub ISTA.


Ista... po sprawdzeniu auta klikamy na sterownik IHKA-->wywołaj SG---> Funkcje sterowników----> resetuj ustawienia. wtedy klapki sie ustawią i ogrzewanie działa jak nówka. pół roku z tym walczyłem,nowe czujniki ,termostaty , nagrzewnica.... a wystarczyło klapki zaprogramować.


jak INPĄ to nie wiem. Wiecej Iste ogarniam. Pzdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie mam inny problem z ogrzewaniem w BMW 318 d z 2008 r otóż gdy nastawiam temperaturę np 20 stopni i nawiew tylko na szybę i na tył na pasażerów ogrzewanie po chwili nie działa to znaczy z tyłu grzeje bardzo ładnie lecz na szybę wieje złamanym ciepłym powietrzem gdy kliknę z 20 np 21 stopni nadal załączy się na chwilę ciepłe na szybę i po chwili wieje chłodem nawie na stopy i twarz działa bez zarzutów może ktoś mi pomóc co

może być przyczyną tej usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.