Skocz do zawartości

E61 LCI błąd w module świateł 9CAA


GrzesiekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie w module LM i Inpie wyskakuje mi błąd 9CAA.

 

Dosłowne tłumaczenie błędu to - Błędne podłączenie terminalu 30b

 

Czy ten terminal to gniazdo z dużym czarnym przekaźnikiem w puszce bezpieczników w bagażniku?

 

Szukam rozwiązania problemu od dłuższego czasu i nic innego nie znalazłem.

 

Po wykasowaniu błędu póki nie przełączy się przełącznika świateł w pozycję AUTO lub manual błąd nie powraca.

 

Jeśli chodzi o objawy to jest tylko jeden, mianowicie po zamknięciu samochodu i ponownym jego otwarciu zapalają się WELCOM LIGHT

 

tylko wtedy jeśli auto stało zamknięte do 10-15 minut, jeśli stoi dłużej to już WELCOM LIGHT się nie zapalają.

 

Czyli chyba jeśli komp uśpi się totalnie to już WELCOM LIGHT nie działają bo nie mają oddzielnego zasilania????

 

Czy ten duży czarny przekaźnik jeśli byłby uszkodzony może wywoływać taką sytuację? Czy odpowiada on w ogóle za coś innego?

 

Poniżej zdjęcie z INPY, wyskakują tam 3 błędy ale 2 pozostałe to błędy rozładowującego się akumulatora bo za długo siedziałem w aucie

 

bez zapalonego silnika i się powoli rozładowywał. Generalnie wyskakuje tylko ten jeden 9CAA

 

Dodam tylko, że zgodnie z sugestiami z innych wątków, stron itp. wszystkie bezpieczniki na swoim miejscu i działają.

 

Wody w bagażniku nie ma choć była i wszystkie moduły z bagażnika zostały wymienione.

 

http://www.grzegorzmm.nazwa.pl/allegro/9CAA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, akumulator jest nowy. Przed wymianą i po wymianie ten sam błąd.

 

Dodam, że była robiona adaptacja akumulatora w Inpie.

 

Poza tym dosłowne tłumaczenie błędu "Błędne podłączenie terminalu 30b"

 

Najważniejsze pytanie co to jest i gdzie się znajduje Terminal/połączenie 30b w E61?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Odświeże temat.

Mam identyczną sytuację czy któryś z kolegów rozwiązał problem?Albo ma jakieś pomysl gdzie szukać.Póki co wymieniłem akumulator z adaptacją,przejrzałem bezpieczniki,i połączenia w modułach,brak wody w kole.Jedyne co mnie zastanawia to jak hamuje słychać cykanie przekaźnika(przerywane cykanie)Światła stop świecą się normalnie.Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@rysiu8 Hej, mam ten sam problem. 7go stycznia auto do warsztatu wstawiam, spece od BMW M5 starszych i nowszych, więc będzie pewna diagnoza. Sprawdź pobór prądu wyciągając bezpieczniki. Welcome lights się nie zapalają, bo działa zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Odłącza welcome lights i inne niepotrzebne systemy.

Daj sekundę...

-proszę, sprawdź, który bezpiecznik trzeba wyciągnąć, żeby nie pobierał prądu. U mnie to nr F17 w schowku. Pobór jest ponad 4,8A, przy czym powinien być max 0,1. E60/61 pełne uśpienie zyskuje po 17 minutach.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej.Dostałem info od kolegi że całym winowajaca jest klema minusowa,faktycznie pokazywała w Rheingoldzie 0v,wymieniłem ją na używke,teraz mam odczyt skaczaczącego napiecia.Nadal wywala błąd,sądzę że winna leży w zasilaniu modułu lm.Jutro spróbuje to sprawdzić.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj bylem z ta przypadloscia u elektromechanika, podalem mu powody powstania, u mnie spieci monusowej klemy. Pokazuke jako brak drugiego zasilania zacisku 30B. Walczylem 2 dni, wszystko cale bezpieczniki itp. Podpielismy komputer mowie mu o bledzie 9ACC i komunikacie 30B. Potwierdzil, sprawdzi WSZYSTKO I ZAPYTAL A TYL PRZEGLADANY, CZYLI MODUL MPM JESLI SIE NIE MYLE BIALA PUSZKA W BAGAZNIKU. I TAM SIEDZIAL ZAWIESZONY BLAD. Usunal i wszystko bangla, pozdrawiam Łukasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.