Skocz do zawartości

X3 F25 2017 Adaptive Led


c0014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzien temu odebrałem swoją x3 f25, która miedzy innymi wyposażona jest w światła adaptive led z asystentem świateł drogowych.

Nie kontaktowałem się jeszcze z ASO ale mam pytanie do Was.

Już kilkukrotnie zdażyło mi się, ze jadąc wieczorem/nocą na światłach mijania (bez włączonego asystenta drogowych) inne samochody daja mi znać długimi (te jadące z naprzeciwka oraz te samochody za którymi jadę w momencie gdy je wyprzedzę). Nie jest to nagminne ale zdażyło się przez tydzień z 4-5 razy.

Czy coś jest nie tak czy poprostu full LEDY od BMW są za mocne dla przeciętnych użytkowników drogi i myślą, ze jadę na długich?

Będę wdzięczny za informacje.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak tak miałem kiedyś w 5er, która była samochodem zastępczym... wydaje mi się "ten typ tak ma", ale mogę się mylić.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Muszę sprawdzić z widoku takiego „kierowcy” czy faktycznie te światła led oślepiają czy to poprostu nadgorliwość kierowców.

Zastanawiałem się jeszcze czy może one poprostu nie świecą za bardzo do przodu (czy strumień światła nie powinien być skierowany mocniej w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lampy jak Ty i są mocne fakt.

Ale nigdy nikt mi nie dawał znać ze go oślepiam jadąc oczywiście w trybie bez asystenta.

Dla mnie światła są rewelacyjne zasięg jak i jasność nie mówiąc o barwie.

Co innego jak jadę w trybie asystenta : wówczas kamera nie widzi ze samochód na przeciwległym pasie jest ukryty za barierką ochronną lub gdy samochod jest za zakrętem to zbyt wolno asystent działa i zdarza się że ktoś mignie światłami.

 

ciekawą funkcją też jest to ze jak skręcasz kierownicą to snop swiatła przesuwa się wraz z ruchami kierownicy.

Prawdopodobnie w xenonach też to jest ale nie działa tak wyraznie jak w ledach.

 

Pamiętam jeszcze że na początku użytkowania słyszałem wentylator działający w lampach po wyłączeniu zapłonu tak jak by chłodzenie lamp.

Bywało ze lampy mi parowały widziałem wyraznie wilgoć wewnątrz

 

Kolego c0014 sprawdz u siebie proszę funkcję follow me home:

Po skończonej jezdzie wyłącz silnik potem raz jeszcze start/stop aby wyłączyć zapłon.

Pociągnij manetke swiateł do siebie i pytanie czy zapalają Ci się swiatła i zostaja zapalone przez zaprogramowany czas ???

 

w moim wypadku muszę jeszcze otworzyć drzwi i wówczas pociągnąc manetkę od lamp do siebie wowczas lampy sie zapalają na okreslony czas.....troszkę nielogiczne wydaje mi sie.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zastanawiałem się jeszcze czy może one poprostu nie świecą za bardzo do przodu (czy strumień światła nie powinien być skierowany mocniej w dół).

jeszcze jedno to ze mają dobry (daleki) zasięg to akurat bardzo dobrze.

X3 fatalnie wytraca prędkość :) Przekonasz się o tym kiedy przy prędkości ZNACZNEJ albo nawet normalnej będziesz hamował bo coś Ci wybiegnie na drogę z lasu wówczas może docenisz ledy (ich zasięg) i asystenta który znakomicie doświetla pobocze z prawej strony.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za obszerna odpowiedz.

Mój X wyglada identycznie jak Twój :) (chyba jedyny słuszny kolor).

Co do funkcji follow me home.

Przy zgaszeniu zapłonu gdy pociągnę dźwignie świateł drogowych funkcja się uaktywnia. (Drzwi zamknięte)

Wychodzę z samochodu, zamykam drzwi, światła świecą przez zaprogramowany czas 10s.

Podjade do ASO niech rzuca okiem na te światła ale myśle, ze to poprostu nadgorliwość kierowców.

Co do parowania to również widzę taka smugę podczas używania świateł mijania. Czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Auto z inchcape W Warszawie.

Chce się umówić na wizytę w ASO. Jestem z trójmiasta. Od 11 próbuje skontaktować się z BMW Zdunek w Gdyni jednak bezskutecznie. Na 24 próby kontaktu raz odebrano i miła Pani powiadomiła mnie, ze ktoś oddzwoni. Nikt nie oddzwonił. :) Może uda mi się jeszcze dziś umówić. Jeżeli tak to chyba podczas wizyty w serwisie muszę przyjść zaopatrzony w kwiaty, bombonierę i paczkę kawy (jak za komuny) i być wdzięcznym za to, ze ktoś mnie przyjął.

Niestety ale od momentu uiszczenia opłaty za samochód serdecznie żałuje wyboru marki w związku z obsługa posprzedażowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze współczuje braku zrozumienia ze strony ch^@!( dealera. Proponuje się poskarżyć w BWM PL... pogonią im kota.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dodzwonić (17:40 !!) i co najważniejsze miła Pani dała mi możliwość rozmowy z Panem serwisantem.

Wizyta umówiona na piątek.

Serwisant sprawiał wrażenie jakoby to nie pierwszy raz się przydarzyło.

Wypytał czy miałem ustawiane (chyba użył słowa adaptowane) światła przy okazji wizyty w ASO w Gdańsku (wymieniałem tam opony).

Dam znać jeżeli dowiem się czegoś nowego po wizycie, ale wychodzi na to, ze tak jak w przypadku Xenonow (kolega wspomniał wyżej), LEDy można ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wizycie w serwisie.

Zgodnie z przewidywaniami. Światła świeciły za mocno do gory i zostały „wyregulowane”.

Wielka niespodzianka. Usługa ta kosztowała mnie 70zl. Co z tego, ze auto nowe i LEDy nie posiadają możliwości regulacji dla przeciętnego usera (Wiec ja nie mogłem tego zepsuć) czyli wyszły złe ustawione z fabryki. Trochę żenada. Kwota żadna ale jakiś taki niesmak.

Dodatkowo zgłosiłem trzeszczenie drzwi tylnych. W odpowiedzi dostałem, ze odgłosy te wywołuje pusta plastikowa butelka w bagaznik, która została już usunięta! Ale w trosce o mnie dodatkowo dokrecili coś tam w drzwiach. Kilka godzin jazdy później i drzwi trzeszczą dalej.... Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.