Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pokrywy zworów F11 525d


piotrek_e38

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hallo Panowie,


odgrzeje trochę kotleta. Czeka mnie dokładnie to samo w zasadzie całkiem niebawem bo mam jeszcze 2 miesiące do wyjazdu na urlop a zawziąłem się że chciałbym to zrobić. Tutoriali na necie brak dla wersji na dwóch ślimakach więc trzeba sobie radzić inaczej.


Moje pytanie dla osób które to robiły jest następujące:

- jak zdemontować uchwyt z elektrozaworami i zbiornikiem podciśnienia - ile tam jest śrub ? ile trzeba odkręcić. Tam jest tak w cholerę mało miejsca na cokolwiek że głowa boli.


To jest jedyna rzecz która pokonała mnie ostatnio jak zabrałem się za wężyki podciśnienia / fakt byłem już zmęczony i trochę się poddałem :D. Poza powyższym pytaniem nic mnie nie przeraża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra Panowie,


zostawię dla potomnych bo już jestem po robocie.


Niestety ze względu na wspomniane wcześniej spagetti podciśnień sprawa nie jest tak prosta jak dla wersji na jednym ślimaku. Stan wężyków oceńcie sami w sensie czy kwalifikują się do wymiany czy nie - ja nie musiałem wymieniać bo o dziwo nie pokruszyły się w rękach ale skoro i tak kupiłem to częsciowo zostały wymienione.


Po pierwsze jak już ściągniemy wszystko co łatwe i szybkie (mam tutaj na mysli obudowe filtra powietrza, rezonator, akustyke, kabel plusowy przykręcony do kielicha) to zanim zaczniecie odkręcać i wyciągać wtryskiwacze ogarnijcie temat odkręcenia "modułu/kanapki" sterowania podciśneiniami czyli to nasze spagetti. Z racji na małą ilość miejsca jedyną drogą jest postępowanie zgdnie z TIS'em i tak jak tam pokazali rozkręcanie tej kanapki warstwa po warstwie. Tam są w sumie 3 plastiki nałożone na siebie i przykręcone do stelaża który 4 śrubami trzyma się pokrywy (2 z 4 śrub są od góry) na którym i z którego wychodzi ten makaraon. Pierwszy od zewnątrz to taka powycinana klapka, następny płyta z uchwytami do czujników i wtyczek a ostani to zbiornik podciśnienia. Jak to odkręcicie dopiero wtedy odkręcicie pozostałe 2 z 4 śrub TORX które trzymają blachę/stelaż na której to wszystko wisi. Bez demontażu tego nie ma możliwości odkręcenia pokrywy zaworów. Nie próbujcie iść na skróty, próbując odkręcić np. 2 warstwy kanapki bez odkręcania pierwszej. To się nie uda i stracicie w ciul czasu pocinając sobie ręce przy okazji :D. Jest tam szalenie mało miejsca i o dziwo robiąc to według TIS'a da się i niczego się nie połamie chociaż wizualnie wygląda to jak nie da się. Składanie tego w odwrotnej kolejności.


Opisu co do wyciągania wtrysków i wymiany uszczelki nie będe robił bo to już jak w każdym na jednej turbinie idzie.


Pozdro. Jak coś nie jasne to pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.