Skocz do zawartości

Zmiana Most/Dyfer ?? 330D 231km z 2.35 na 2.56/2.81


loleq55

Rekomendowane odpowiedzi

Aha kolego mowisz o łozyskach do dyfra 2.35 ?? gdzie mozna za tyle je kupic ?? bo z tego co sie orientowalem to inne dyfry to tak za 1200zl regeneruja a ten 2.35 ponad 2tys bo inne ceny czesci albo tak tylko gadaja , jak mowisz ze da sie za 300zl to podziel sie informacja gdzie mozna kupic ten zestaw łozysk to bede dzialal .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli jestes z Krakowa to hurtownia lozysk i uszczelnien ul Gromadzka-maja przedstawicielstwo SKF jesli mieszkasz w innym miescie to musisz poszukac hurtowni.

Z cenami za usluge to jest odrebny temat...Jesli nawet graty do tego dyfra beda drozsze to na pewno nie az tyle a na dlugi czas zapomnisz o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze mam isc do hurtowni dopasowac łozyska i je montowac ??? Robiles to juz ?? bo prosto sie pisze a w praktyce wychodzi inaczej.... co np z pasowaniem tego mostu po wymanie łozysk ?? co z uszczelniaczami ?? bo tak w skrocie opisales jakbym to robil raz w roku... ja osobiscie bym i tak oddal na wymiane łozysk do warsztatu tylko pytanie czy zaraz nie dojdzie 5 innych fantow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli rozumiem ze mam isc do hurtowni dopasowac łozyska i je montowac ???

Najpierw trzeba je zdemontowac.Jak powiesz ze chcesz lozyska do bmw to nie kupisz-tam trzeba podac rozmiar lozyska ktory znajdziesz na starym lozysku wiec najlepiej go pokazac.

Robiles to juz ?? bo prosto sie pisze a w praktyce wychodzi inaczej.... co np z pasowaniem tego mostu po wymanie łozysk ??

Tak.To jest praca raczej intuicyjna.Jesli chodzi o pasowanie to zawsze licze obroty ile odkrecam i nigdy nie mialem problemow.Wiekszosc warsztatow tak robi.

co z uszczelniaczami ??

Kupisz pewnie tam gdzie lozyska-tez je wez pokazac

ja osobiscie bym i tak oddal na wymiane łozysk do warsztatu tylko pytanie czy zaraz nie dojdzie 5 innych fantow...

Jesli tylko wyje to tylko lozyska inne uszkodzenia dyferencjalu daja inne objawy jak np stukanie , chrobotanie czy metaliczne ocieranie.

Gdybys chcial to jednak sam wykonac to moge pomuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jakies szanse sa zeby to ogarnac .. co do zakupu to wiem ze trzeba dopasowac wymiarami glownie mi chodzilo o spasowanie bo wiadomo kazde lozysko nie jest rowno idealnie i pozniej powstaje niepotrzeny luz i jest zonk co zrobic i trzeba zalatwiac podkladki itp.. co do dzwieku w moscie to ja mam objawy takie : Ruszam jest szum taki jak koncza sie klocki szuranie szumienie cos w tym stylu , i tak jest na kazdym biegu jesli np jade na 3 biegu i gazem wyposrodkuje zeby auto nie zwalnialo i nie przyspieszalo to szum cichnie i jak juz jade powyzej 100km to juz tego praktycznie nie slychac :/ dodam ze szum jest dosc mocny .... /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o prase to z tym problemu by nie bylo ale ogolnie to ja tego nie chce robic sam i wiesz co chyba jednak trzeba wyslac dyfer do regeneracji i dac spokoj w oszczedzania bo takie kombinowanie to sie zle skonczy cos mi sie tak wydaje :/ zaraz cos dojdzie pozniej mechanik spierdyli cos i bedzei z tego wielki chu... trzeba wyjac wyslac zaplaci 2300 i i sie nie w kurwiac i latac :/ jeszcze gdyby ktos takie operacje robil czesto to bym sie zgodzil a tak to podziekujee.. chyba ze chcesz kupic BMW to ci sprzedam i sobie zrobisz XD albo znasz kogos w okolicach wroclawia kto to ogarnia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiscie sam musisz podjac decyzje...

W Krakowie bym kogos mogl polecic do takiej naprawy ale Wroclaw to nie moje tereny...

Czesto zminiam auta ale auto musi miec niemieckie papiery wiec takiej transakcji nie moge zawrzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysle jeszcze nad tym niby do krakowa daleko nie jest bmw praktycznie jezdze codziennie ale juz tak szumi ze troche strach jechac w trase powiem ci ze najchetniej to bym sprzedal szybko i za dobre pieniadze . Dlugo latalem grupa VW Leon /Audi 4 B6 ktore do dzis mam i jakos bmw mi nie lezy a co do naprawy to pomysle jak mowisz ze znasz kogos kto to ogranie to rozwaze to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam goscia ktory mi ogarnie wymiane lozysk we wroclawiu ( z polecenia kolegi) tylko dobrze by bylo jak ktos by jeszcze znal wymiary tych lozysk :/ bo uszczelniacze to akurat sa podane na stronie jakie maja byc tylko te łozyska :/ to bym znal koszta tego zabiegu i mogl najpierw kupic i miec zestaw do zalozenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.