Skocz do zawartości

BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2018-1


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, mam pytanko odnośnie pendrive. Gdy robiłem update do wersji 2017-2 uzywałem pendrive 64gb i po włożeniu do portu usb w aucie automatycznie wystartowała aktualizacja. Przy próbie aktualizacji do wersji 2018-1 lecz z większego pendrive aktualizacja nie startuje, wiecie do jakiej wielkości pendrive obsługuje auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, mam pytanie mianowicie moja bmka :) po aktualizacji nie odczytuje informacji drogowych o korkach, co moze byc tego przyczyna? :( oczywiscie mam zaznaczone w ustawieniach ze chce odbierac aktualne informacje drogowe.

 

Masz wykupioną usługę Real Time Traffic Information (RTTI)? Jeśli nie, to informacji drogowych o korkach nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie mianowicie moja bmka :) po aktualizacji nie odczytuje informacji drogowych o korkach, co moze byc tego przyczyna? :( oczywiscie mam zaznaczone w ustawieniach ze chce odbierac aktualne informacje drogowe.

 

Masz wykupioną usługę Real Time Traffic Information (RTTI)? Jeśli nie, to informacji drogowych o korkach nie będzie.

 

 

mozliwe ze mialem i sie skonczylo? moze mi ktos to ogarnac na forum czy musze zasponsorowac bmw polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie mianowicie moja bmka :) po aktualizacji nie odczytuje informacji drogowych o korkach, co moze byc tego przyczyna? :( oczywiscie mam zaznaczone w ustawieniach ze chce odbierac aktualne informacje drogowe.

 

Masz wykupioną usługę Real Time Traffic Information (RTTI)? Jeśli nie, to informacji drogowych o korkach nie będzie.

 

 

mozliwe ze mialem i sie skonczylo? moze mi ktos to ogarnac na forum czy musze zasponsorowac bmw polska?

 

Możliwe, stan usługi powinieneś widzieć w ustawieniach ConnectedDrive (albo przez portal ConnectedDrive po zarejestrowaniu samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy forumowicze zdają sobie sprawę, że kombinowanie z mapami NEXT i EVO jest już zupełnie nieopłacalne. Oryginalne mapy BMW na dwa lata kosztują 445 zł brutto. Jeżeli ma się firmę i odliczy podatki to wychodzi 290 zł! Za tą cenę otrzymuje się 8 aktualizacji EVO (są 4 rocznie) i co najmniej 4 aktualizacje NEXT (co najmniej 2 rocznie). Przy takich cenach nie ma sensu piracić.

Zakłada się konto w BMW Connected Drive, to samo, które służy do zdalnej komunikacji z samochodem. Na koncie jest pozycja USB Map update, ściąga się BMW Download Manager, loguje na konto wybiera samochód i ściąga do niego mapy. Mapy mają od razu „zintegrowany” kod FSC, a ponadto jest on oddzielnie przesyłany na adres email, gdyby z jakiegoś powodu samochód jednak o niego prosił. Po ściągnięciu mapy BMW Download Manager przygotowuje PenDrive, przegrywa mapy i sprawdza ich poprawność ze wzorcem online. Taki Pendrive wkłada się do samochodu i po sprawie. Wszystko jest proste i zawsze działa.

y4mFD8TyZijl7jOPm3UEoTUf2mqSBLBJlX7CEAWFkjH0Iy5itCXqg78by7UOzRtouDZQ2cI48LRBOS4w8HRqyWizk-RWB-Z4Y1ZuA_xJeeNt1iZjF7z80CsjXJ4lZ8A_APjlAIZWfr_PjpgWPUxaO52q9SVcwkZbyjJRQXVHACBtl5ue8QVc-QeCbu8t1GDnZ3PsFhJPoYYt0NiU8cbnUiXlA?width=1477&height=866&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy forumowicze zdają sobie sprawę, że kombinowanie z mapami NEXT i EVO jest już zupełnie nieopłacalne. Oryginalne mapy BMW na dwa lata kosztują 445 zł brutto. Jeżeli ma się firmę i odliczy podatki to wychodzi 290 zł! Za tą cenę otrzymuje się 8 aktualizacji EVO (są 4 rocznie) i co najmniej 4 aktualizacje NEXT (co najmniej 2 rocznie). Przy takich cenach nie ma sensu piracić.

Zakłada się konto w BMW Connected Drive, to samo, które służy do zdalnej komunikacji z samochodem. Na koncie jest pozycja USB Map update, ściąga się BMW Download Manager, loguje na konto wybiera samochód i ściąga do niego mapy. Mapy mają od razu „zintegrowany” kod FSC, a ponadto jest on oddzielnie przesyłany na adres email, gdyby z jakiegoś powodu samochód jednak o niego prosił. Po ściągnięciu mapy BMW Download Manager przygotowuje PenDrive, przegrywa mapy i sprawdza ich poprawność ze wzorcem online. Taki Pendrive wkłada się do samochodu i po sprawie. Wszystko jest proste i zawsze działa.

y4mFD8TyZijl7jOPm3UEoTUf2mqSBLBJlX7CEAWFkjH0Iy5itCXqg78by7UOzRtouDZQ2cI48LRBOS4w8HRqyWizk-RWB-Z4Y1ZuA_xJeeNt1iZjF7z80CsjXJ4lZ8A_APjlAIZWfr_PjpgWPUxaO52q9SVcwkZbyjJRQXVHACBtl5ue8QVc-QeCbu8t1GDnZ3PsFhJPoYYt0NiU8cbnUiXlA?width=1477&height=866&cropmode=none

 

445zl pierwsza a kolejne sa po 89zł przez 2lata tylko. a tutaj mamy za darmo wiec jak sie nie oplaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tutaj mamy za darmo wiec jak sie nie oplaca ?

Nie "mamy za darmo" tylko kradniemy. To właśnie jest różnica. W Danii, Austrii czy Niemczech kwiaciarnia może wystawić kosz kwiatów z ceną i puszkę na pieniądze i taki kosz sam się sprzeda przechodniom, a w Polsce zostałby pusty kosz i pusta puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Puszke tez by ktos zabrał. A jakie w tej chwili sa mapy dostepne na serwerze ? Bo zwykle opoznienie siegalo 4-5 miesiecy. Ja mam wykupiona 2 letnia subskrypcje ale ta opcje w ktorej na updaty musze jezdzic do servisu i jeszcze placic za instalacje :o Taka byla oferta jak kupowalem subskrybcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z akutualizacją w F30

Jak podzielić pliki na pendrive, bo mam tylko 32GB

Dzielę na dwa pendrive: - na jednym katalogi 1, 2 i 3 oraz pliki config i NBT

na drugim katalogi 4 i 5

 

Wkładam pierwszego pendrive do gniazda, auto go wykrywa, pisze, że jest nowa wersja, naciskam zaktualizuj, ale na tym koniec - nie robi nic

 

Pomożecie? Może i jestem matoł, ale nie wiem co robie źle.

Pliki są w głównym katalogu pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozpakowane bez błędów z linku z pierwszego posta.

Próbowałem już na dwóch różnych penach i nic.

Pliki mam podzielone tak jak pisałem.

Format FAT32, bo nie wiem, czy działa NTFS

 

Tak wygląda pierwszy pen, na drugim są katalogi 4, 5 i te 3 pliki

 

Wolumin w stacji L nie ma etykiety.

Numer seryjny woluminu: 9C48-9461

 

Katalog: l:\

 

2018-02-10 07:28

2017-08-22 11:39 0 config.nfm

2017-08-22 11:39 14˙417 NBT_ECE_101171.3.112.pkg

2017-08-22 11:39 898 NBT_ECE_101171.3.112.pkg.sig

2018-02-10 07:46

2018-02-10 08:05

3 plik(˘w) 15˙315 bajt˘w

3 katalog(˘w) 275˙128˙320 bajt˘w wolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.