Skocz do zawartości

320d dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji


bogaczykk

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przy włączonej klimatyzacji słyszę dodatkowy odgłos jakby huczenia/szumienia, dzieje się tak na wolnych i szybkich obrotach, również na postoju.

Po wyłączeniu śnieżynki odgłos natychmiast ucicha, nie słychać go przy pracy wentylacji bez klimy. Po ponownym włączeniu śnieżynki znowu się pojawia.

 

Początkowo podejrzewałem łożysko na sprzęgle sprężarki, lub jakiś element osprzętu(widać było ich zużycie) który przy zwiększonym obciążeniu zaczyna hałasować. Wymieniłem to łożysko sprężarki jak również, koło pasowe, rolki prowadzące, napinacz, pasek, pompę wody, niestety problem hałasu bez zmian.

Od samej sprężarki po otwarciu maski nie słychać dodatkowego hałasu.

Czy jest jeszcze jakiś element, nie wiem wentylator, zawór, przepustnica powietrza, która aktywuje się po włączeniu śnieżynki i tylko wtedy pracuje powodując hałas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mam podobnie. strasznie mnie to w...wia . szczególnie jak się dużo jeździ w ruchu miejskim i delikatnie operuje gazem - wtedy to najbardziej słychać u mnie.

na necie milion filmików i postów w temacie i też milion rozwiązań.każdy co innego. w tym przypadku często piszą,że za mało czynnika,ale byłem serwisować miesiąc temu i mam tyle ile ma być ok.600g.klima dalej hałasuje. znalazłem jeden filmik,który odzwierciedla dokładnie taki hałas jaki jest u mnie. co prawda,nie e90,ale też bmw. gość napisał,że poza czynnikiem pomogło też dodanie oleju w ilości 10ml. na ostatnim serwisie maszyna u mnie wyssała 8ml i tyle samo mi wpuścili. w przyszłym tygodniu jadę do innego serwisu i będę szedł w kierunku żeby tego oleju dać trochę więcej, jakieś 10-15ml.zobaczymy czy to coś da.

 

oto ten filmik:

 

daj znać jak u Ciebie wyglądają wartości z przeglądu klimy - jeżeli masz wydruk.

 

jeżeli z kolei u Ciebie jest odgłos tzw.świerszcza to masz do przeczyszczenia i przesmarowania wiatrak znajdujący się pod schowkiem pasażera. u mnie akurat z tym jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to właśnie tego typu odpowiedzi.co osoba to inna przyczyna. układ pasowy mam u siebie w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale kolega, który założył temat wymienił koło pasowe... Ja swoje jakieś 1,5 roku temu wymieniałem na ori..

Macie swoje wydruki z serwisu klimy tak orientacyjnie ile oleju jest na nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.