Skocz do zawartości

E90 320d 2005 pompa wody roznice w numerze czesci


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam niemala zagwozdke. Zamowilem soebie pompe wody patrzac na nr czesci wedlug realoem, tylko nie popatrzylem za dobrze... wychodzi na to ze mam pompe do automata a ja potrzebuje do manuala.. :shock:

Tutaj teraz seria pytan do tych co wiedza:

- przede wszystkim czym one sie roznia? Ja zamowilem 11517805810 ( Meyle 313 220 0006) a wychodzi na to ze do manuala ma byc 11517805808 (Meyle 313 220 0001). Wedlug realoem nie sa to te same czesci...

 

- Czy mimo wszystko pasuja? Jesli tak to co jest innego? Szybszy / wolniejszy obieg?

 

Bardzo prosze o jakies konstruktywne informacje. Chce sie upewnic czy musze teraz te pompe odeslac i zamawiac inna czy to nie ma znaczenia...

Na wszelki wypadek podaje moje ostanie 7 vinu: KR89302

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu contitech zastąpiono obie pompy modelem do automata :D

Model do automata wykonany jest z lepszych materiałów przez co jest troszkę cięższy.

Różnice opisałem w wątku "pompa do n47" by nie zakładać nowego.

Z tego co pamietam to model pompy meyle do skrzyn manualnych ma koło prasowe wykonane z lekkiego metalu.

Teoretycznie pompa od automata powinna się lepiej sprawdzić latem ale dokładnie tego jeszcze nie zmierzylem bo mam taka dopiero od kilku miesięcy.Warto napewno kupić płyn oryginał BMW który nie pieni się tak jak inne przez co ciśnienie w układzie jest na niższym poziomie.To już mogę potwierdzić ze przewody nie są tak naprezone jak na innym płynie.

Ogólnie to raczej lepiej było kupić Hepu,contitech zamiast meyle które wrzuca pompy od SKF???.

Sam mam contitecha "od automata" w m47 manualnym który jest hybryda pompy bmw z wirnikiem VAG wykonanym z mosiadzu :8)

Oryginał bmw ma wirnik z plastiku.

Wrzuć Real foto tej pompy co kupiłes.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ja odeslalem na wymiane na taka jak ma byc wiec foty nie zrobie. :(

Miala metalowy wirnik w kazdym razie. Tak myslalem ze w zasadzie to to samo ale tak dmuchajac na zimne odeslalem bo jeszcze mi koles z Meyle powiedzial ze ma byc inna.

Wrzuce foto nowej "dedykowanej" do manuala jak przyjdzie.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.