Skocz do zawartości

[E39] Zwykłe amortyzatory zamiast M sports suspension II


karol5683

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do wymiany amortyzatorów przednich. Po vinie wychodzi, że moje bmw 530iA posiada takie zawieszenie M sports suspension II. Zastanawiam się nad wymianą amortyzatorów na zwykłe ze względu na wyższy komfort. Celuję również w firmę Sachs. Moje pytanie brzmi, czy różnica w komforcie jest znacząca i czy jest duża różnica pomiędzy zwykłym amortyzatorem a tym M, wyczytałem, że różni się sprężyną, czy czymś jeszcze? Dodam, że tył muszę też rozebrać ze względu na pękniętą osłonę gumową, więc przy jednej robocie gdyby było to możliwe zamieniłbym również tylne amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak różnią się sprężynami oraz amortyzator mtechnikowy ma skrócony skok przez co mniej pracuje i jest sztywniejszy. Jest sporo informacji na ten temat :search:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko, że różni się sprężynami, które zamówiłem ale chciałem dopytać czy coś powinienem jeszcze zmienić w zawieszeniu, doczytałem przed chwilą, że grubszy jest stabilizator w M, czy muszę go wymieniać?

 

 

mtechnikowy ma skrócony skok przez co mniej pracuje i jest sztywniejszy.

 

Wiem, że jest sztywniejszy dlatego chcę go zmienić. Pytam o różnice, które są znaczące przy wymianie amortyzatora z M na zwykły, czy jest to prosty zabieg, czy oprócz amortyzatora i sprężyny nie potrzebuję nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo sie uparłeś to zmień komplet sprężyna i amortyzator, ale możesz też wsadzić sam amortyzator od serii, Ja mam tak zrobione u Siebie i śmiga już sporo czasu. Tak stabilizatory w mtechnikowe są grubsze,ale to w niczym nie przeszkadza,wiec ten element zostawiasz jak jest
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.