Skocz do zawartości

330i wyciek oleju w dziwnym miejscu


adrian323f

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od jakiegoś czasu szybko zaczął mi ubywać olej z silnika. Jak się okazało po próbach z kartką papieru olej kapie z góry prosto na sprężarkę od klimy i później po niej ścieka na ziemię. Czujnik vanosa suchy, sruba od napinacza łańcucha też sucha. Ale w głąb pod śrubą od napinacza zbiera się świeżutki olej w tym miejscu na którym zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Dotknąłem tego miejsca od spodu i całe palce w oleju. Co się może dziać ?

https://zapodaj.net/be94429de1d20.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorszy problem wczoraj sprawdziłem stan oleju okazuje się ze jest minimum więc dodałem 0.6l i dziś przejechałem około 500km okazało się ze ubyło bo znowu do minimum zaglądam pod maskę a tu z przodu silnik jest prawie cały mokry w oleju i teraz myśl gdzie i skąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uszczelka pokrywy zaworów nie puszcza?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To, że wymieniona to nie znaczy, że nie cieknie, był położony silikon w przewidzianych miejscach? Trzeba umyć to miejsce, zrobić małą trasę i sprawdzić skąd cieknie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak wymieniałem uszczelki pod pokrywą zaworów pod vanosem też o raz pod podstawą filtra oleju. Nie wiem już co myśleć tyle kasy wpakowałem i jak bede musiał robić uszczelkę pod głowicą to sie załamie. Całą poprzednia robota na marne ;/ Bo przy wymianie tego beda znów wymieniac uszczelki pod pokrywa i vanosem co tylko zwiększy koszta no i jeszcze planowanie głowicy pewnie dojdzie :/ Nie wiem skąd jeszcze mogłoby to kapać z zewnątrz wygląda na czyste to miejsce tylko jakby od wewnątrz/spodu bloku silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem wcześniej nic niepokojącego w zbiorniczku płyn jak zalałem dużo to uciekał do pewnego poziomu i teraz cały czas na dnie zbiorniczka jest. Nie zapala się kontrolka od niskiego stanu płynu. ogólnie zmieniałem węże od zbiorniczka do chłodnicy bo poprzedni już puszczał i rozłaził się, zaworek pod zbiorniczkiem też był wymieniany.

Ogólnie auto chodzi równo tylko troszkę na mocy straciło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu oddaje auto do firmy która robi kapitalne remonty silników. Sprawdzą co się dzieje, postawią diagnozę i podejmą właściwe działania. Podejrzewam że może to być uszczelka właśnie pod głowicą, to by tłumaczyło spadek mocy. Szkoda mi tylko tego że niedawno robiłem uszczelki pod pokrywa i vanosem i teraz beda musieli zdzierać i znów kupować nowe (chyba że powiem im że są nowe niedawno wymieniane i założą te które są obecnie :mad2: hehe) A olej kapie z góry w lini prostej na sprężarkę właśnie z miejsca które zaznaczyłem i to od strony silnika. Z zewnątrz zaznaczona część jest czysta i sucha. W jedym z miejsc musiało wywalić kawałek i leje olej. Płyn się nie dostaje bo całkiem jej chyba nie wydmuchało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Mechanicy dopiero w piątek wzięli auto na kanał. Po wstępnych oględzinach wyszło że to uszczelka pod głowicą :cry: . Jutro tzn. Poniedziałek mają mi powiedzieć co trzeba będzie zrobić, muszą najpierw rozkręcić silnik. Mechanik mówił jedynie że silnik pracuje równiutko nie słuchać jakichś niepokojących dźwięków. Więc jest szansa że głowica i reszta jest w dobrym stanie. Przy okazji zapytam ich o uszczelniacze zaworowe i prowadnice. Jak są jakieś luzy to niech zrobią i wymienią uszczelniacze to może przestanie żłopać oliwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i w końcu auto odebrałem. Po prawie miesiącu. Tak jak wczesniej pisałem uszczelka pod głowicą. Lista co zrobili mechanicy

1. Wymiana wszystkich świec żarowych tamte już były do wyrzucenia

2. Zestaw uszczelek kolektora ssącego

3. 2x uszczelka wydechu

4. Śruby głowicy

5. Zestaw uszczelniaczy zaworów wraz z uszczelką pokrywy zaworów

6. Uszczelki pod głowicę

7. Regeneracja głowicy

8. Płyn chłodniczy

 

Cena usługi wraz z robocizną 3350 zł :cry: Myślicie że dużo czy mało ?

 

Ogólnie calutki silnik już szczelny, chodzi cichuteńko. Tylko jeździć heh

Do zrobienia zostały mi łączniki stabilizatora z przodu bo tłuką na nierównościach oraz coś trze mi w prawym przednim kole podczas jazdy, myślałem że to kolcki się kończą ale dziś podczas wymiany opon sprawdzałem ich stan i jest jeszcze sporo klocka z jednej i z drugiej strony. Dodam że dźwięk tarcia nasila się jak skręcam kierownicą podczas jazdy. Ktoś wie co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tanio nie było, oby tylko dobrze zrobione. Jeżli chodzi o tarcie to zobacz czy po trasie przez miasto nie nagrzewa się ta felga bardziej od reszty, jak tak to tłoczek nie odbija.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od odebrania auta przejechałem 2100km. Stan oleju przy odbiorze wskazywał na maksymalny poziom ten ząbek plastikowy po środku na bagnecie był cały w oleju. Dziś patrzę na bagnet a tu ledwo mokry sam szpic :shock: . Sprawdziłem z ciekawości stan oleju bo silnik zazął troszkę głośniej chodzić przy wkręcaniu na obroty. A z doświadczenia wiem że miałem takie objawy wczesniej jak zaczynał spadać poziom oliwy w silniku. Auto od spodu suche. Wyj...em ponad 3 koła wymienili uszczelke pod głowicą(zregenerowali ją, załozyli nowe świece) i uszczelniacze zaworów a ole dalej gdzieś spier.... :mad2: :mad2: :mad2: Jakieś pomysły ?? :cry2: Czy to możliwe ? ile w litrach będzie pomiędzy maksymalnym stanem na bagnecie a minimalnym ? Przez te 2100 km ile mogło ubyć ? Jeszcze nie dolewałem oliwy. Jutro rano to zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły pomiędzy max a min jest około 1 ltr.

Myślę że możesz tak to przyjąć. Często po remoncie głowicy olej idzie na przepał przez pierścienie jeśli nie były ruszane.. Miałem tak w mazdzie jakiś rok temu z tym że ona lykala po takim remoncie 1 ltr na 1 tys km.

A chodziła przy tym aksamitne. Mechanik uprzedzal mnie ze tak może być ale myślałem że przesadza... Niestety miał rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten mechanik tez tak powiedział albo pierścienie albo kazał wymienić odmę bo może olej wyrzucać czy coś. Wymienię odmę bo to mniejszy koszt. Jak sie okaże pudło i wyjdzie na pierścienie to już nie będę się w tym babrał i sprzedam auto, ktoś sobie zainwestuje troszkę i będzie miał sprawniutki silniczek i cacy autko. Ja niestety odkładam kasę na wesele które mam już w sierpniu i każda suma się liczy a autko mam jeszcze jedno w domu więc pikuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.