Skocz do zawartości

montaż logic 7


ogik

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel zasilający (plusowy) podciagnalem pod skrzynkę z bezpiecznikami ( wyciągnąłem skrzynkę) i od tylu wpiąlem w szarą kostkę na wzór z dawcy Angielskiego. Na dzień dzisiejszy do wzmacniacza dociera sygnał ze światłowodu i wychodzi z niego tez ale dalej nie gra nic. Radio przekodowane na Logic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sprawdzałeś że zasilanie dochodzi do wzmacniacza? W jaki sposób przekodowałeś radio? Zmieniałeś po prostu VO czy również skontrolowałeś ustawienia w pliku radia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający (plusowy) podciagnalem pod skrzynkę z bezpiecznikami ( wyciągnąłem skrzynkę) i od tylu wpiąlem w szarą kostkę na wzór z dawcy Angielskiego. Na dzień dzisiejszy do wzmacniacza dociera sygnał ze światłowodu i wychodzi z niego tez ale dalej nie gra nic. Radio przekodowane na Logic.

 

w inpie test głośnków przechodzi poprawnie? Jeśli tak to problem z kodowaniem w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu komputera diagnostycznego widać że nie ma komunikacji wyłącznie ze wzmacniaczem (nie da się zrobić tym samym testu głośników). Radio raczej zakodowane poprawnie ( w ustawieniach doszły opcje korektora dźwięku / dźwięku surround - niestety opcja nie aktywna na tą chwilę) I tak jak wcześniej pisałem sygnał ze światłowodu dociera do wzmacniacza i przechodzi przez niego ale radio/cd nie gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko udało się w końcu ogarnąć i mogę cieszyć się z muzyki :) okazało się ze wzmacniacz który kupiłem na alledrogo był popsuty. Wysłałem do naprawy do warszawskiej firmy JP - CARS (dzięki za pomoc) i po powrocie wszystko żyje. Dźwięk rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem w trakcie montażu logic 7 i chyba napotkałem na problem. Podłaczyłem na razie przód i jestem trochę zawiedziony dziwną sceną jaka powstaje (dźwięk słychać głównie z lewego słupka) i nie wiem czy problemem nie jest niekompatybilny wzmacniacz:

 

Mam auto pre-LCI, wzmacniacz mam LCI, o takim numerze: http://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?q=9218086, jak widać jest on tylko do LCI. Z tego co wygooglowałem w grafice. W LCI nie ma ustawień logic 7: theatre, concert hall, jest tylko on/off. Z tego co się wsłuchiwałem u siebie w aucie, wyłączenie logic 7, theatre, concert hall, nie czynią absolutnie żadnej różnicy w dźwięku, tak jakby wzmak nie zmieniał żadnego efektu... co począć w takiej sytuacji? szukać wzmaka pre-LCI, czy ten może da się jakoś zakodować, żeby reagował na ustawienia z auta pre-LCI? (Equaliser działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC jest zakodowane opcją S677A (HiFi Professional DSP), zresztą jakby nie było, to absolutnie żaden sygnał nie wychodziłby do wzmacniacza. Wygląda na to że ten wzmacniacz jest z opcji S688A (Harman Kardon). Nie mogę znaleźć żadnej informacji co do ewentualnych różnic technicznych obu systemów. Będę próbował zakodować S688A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się dodać do FA zarówno $677 jak i $688, rezultaty kodowania CAPPL pustym manem z wcześniej zakodowanym FA z jedną z tych opcji:

 

1. Dla opcji $677, po ściągnięciu TRC z CAPPL opcja AUDIO_SYSTEM ma wartość:

 

e60_top_hifi

p12_top_hifi

e70_top_hifi

 

w menu "tone" w CCC jest opcja equalisera (dzialająca) i opcja surround sound (niedziałająca), dźwięk jest moim zdaniem przesunięty do lewej strony... (zaznaczam że siadając na fotelu pasażera pojawia się wrażenie przesunięcia dźwięku do prawej strony, czyli nie jest to problem balansu lewo/prawo tylko coś bardziej skomplikowanego) Próbowałem przekodować CAPPL zmieniając wartość na e90_top_hifi ale rzuca błędem podczas próby kodowania

 

2. Dla opcji $688, po ściągnięciu TRC z CAPPL opcja AUDIO_SYSTEM ma wartość:

 

e90_stereo

 

O dziwo dźwięk wychodzi we wzmaka i nie jest przesunięty do lewej strony, bym powiedział że słucha się przyjemniej, z tym że z menu tone w CCC znika opcja equalizera i surround sound

 

 

 

Dodatkowo sprawdziłem opcje w pliku TRC wzmacniacza, jest tam tylko jedna opcja - rodzaj nadwozia E90/E91 itp

 

 

 

Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć, czy da się ten wzmacniacz zakodować pod moje auto tak aby dało się sterować opcjami "surround sound" ? Dodam że soft w całym aucie mam najnowszy... czy to może kwestia uaktualnienia SP daten? Bo dziwnie wygląda że się koduje do e60_top_hifi a nie do e90_top_hifi (z tego co widzę w necie to taka opcja kodowania (e90_top_hifi) w ogóle istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem wrzucenia nowego softu? Zmianę softu we wzmacniaczu? To raczej ryzykowana zabawa bo jeżeli hardware jest inny to może nie dać zmienić się softu na soft z innego modelu wzmacniacza.

 

Co ci nie działało poprawnie w tym wzmaku z serii 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi kupiłem rok temu ale koniec końców nie zamontowałem. Wydaje mi się że różnica między bazowym audio a hifi będzie większa niż między hifi a logic 7.

 

Moja obserwacja jest taka ze po zmianie z bazowego audio z nawigacja professional na hifi nie bylo jakiegos szalu, a wrecz basy wg mnie sa nieco gorsze. Na pewno jest glosniej - wzmacniacz. Natomiast moge porownac z X3 gdzie mam harman kardon co jest jak sadze odpowiednikiem L7 i roznica teraz miedzy 3-ka hifi a x3 hk jest kolosalna. Dwa rozne swiaty.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.