Skocz do zawartości

[320d FL] Wizyta na hamowni i kondycja wtrysków


fylype46

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy ostatnio w parę osób na hamowni i na pomiarze wyszło 153KM.

http://serwer89.usermd.net/bmw/hamownia.gif

Byłem zadowolony z wyniku ale majster z warsztatu powiedział mi, że dość mocno dymi i możliwe, że wtryski będą do regeneracji. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ z 2 000km temu byłem na diagnostyce i pomiary wyszły w normie, były bardzo niewielkie odchylenia. Jednak jak zobaczyłem na filmie z hamowni to widać to dymienie. Według mnie było lekkie ale mechanik z hamowni powiedział, że jest mocne. Powiedział też, że te 3 konie więcej mogą być przez to, że wtryski podają trochę za dużo paliwa. Nagram jeszcze live data z impy, żeby był komplet danych. Jak myślicie na podstawie wykresu, filmu i tego co powiedział mechanik czy wtryski już są na wykończeniu na już czy jeszcze można jeździć? Oczywiście wiem, że nikt nie jest jasnowidzem ale może miał podobne objawy jak ja teraz. Trochę mi te wtryski pokrzyżowały plany bo w listopadzie chciał robić dwumas i sprzęgło a teraz wyszedł ten temat ale jednak nadal jestem, że sprzędło z dwumasem mają pierwszeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ładnie trzyma serię - tylko się cieszyć :cool2: Słabo widać ten dym albo jest go po prostu tak mało. +3KM i 5Nm to przecież jakaś wartość błędu pomiarowego, a gość Ci już będzie wtryski wymieniał bo leją? Co za koleś :mad2: Nie przejmuj się jego bzdurami, podłącz INPE i zobacz korekcję wtryskiwaczy, wrzuć tu screena i Ci tu powiedzą jak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawa teza, 3km więcej to wtryskiwacze leją :o a jak komuś wyszło 160km? Pokaż korekcje, to więcej powie niż pan operator hamowni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem zmierzyć na autostrade. Mierzyłem na 4 biegu ale od około 80km/h do 140km/h. Przełączałem też na zakładkę z turbo bo wcześniej miałem podejrzenie od kogoś, że przeładowuje. Jeżeli ten pomiar jest niewystarczający to w wikend jadę w trasę to wtedy nagram jeszcze raz dwa testy ale już od małej prędkości na 4 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko idealnie, brak nawet najmniejszego i najkrótszego przeładowania :cool2: korekcje pokaż po rozgrzaniu i na wolnych obrotach (na postoju), ale pewnie też będą ładne :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wikend udało mi się nagrać 4 filmy ale niestety bez dźwięku ale mam nadzieję to nie jest przeszkoda.

1. Pierwszy film to korekty wtrysków na zimnym silniku

2. Drugi to korekty wtrysków na 4 biegu

3. Trzeci film to zakładka z turbo, zmierzone na 4 biegu

4. Czwarty to korekty wtrysków na rozgrzanym silniki na postoju.

 

 

Czy można z tych filmików wyciągnąć jakieś pomocne informacje?

Edytowane przez fylype46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryskiwaczem na 3 cylindrze musisz już się zająć, gorzej wypada niż na zimnym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym było około -2.0 a na ciepłym coś koło -1.5. Zająć się czyli masz na myśli regenerować tylko ten jeden czy może kupić używany? Najlepiej by pewnie było dać 4 do regeneracji? Druga kwestia gdzie robią takie regeneracje sprawnie. Słyszałem, że w Bosch Service Diesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić używany ale dalej nie wiesz co kupujesz z gwaranchiami rozruchowymi różnie bywa, co do regeneracji to także totolotek :roll: ale jak masz jakiś w pobliżu zakład co regeneruje wtryski poczytaj trochę opini na ich temat w internecie dużo możesz się dowiedzieć :cool2: jak chcesz mogę ci polecić dobry zakład co redeneruja na dolnym sląsku .

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadne 4..nie daj się naciągnąć, wymień lub regeneruj jeden, zakoduj i będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, w takim razie zainteresuję się tylko tym wtryskiem nr 3 a pozostałe trzy zostawię w spokoju. Czyli to będzie mój następny temat po dwumasie i sprzęgle. Pewnie pójdę w stronę regeneracji więc poszukam jakiś porządny zakład w okolicach Poznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwaczem na 3 cylindrze musisz już się zająć, gorzej wypada niż na zimnym.

Sprawdziłem jeszcze raz filmy, które dodałem i okazało się, że pomyliłem przy dodawaniu na forum film z zimnym silnikiem i rozgrzanym, na yt były dobrze opisane. Mniejsza korekta jest na ciepłym niż na zimny ale to pewnie i tak nie zmienia tego, że wtrysk nr 3 należałoby było zrobić? Nie ukrywam, że to jest temat na grudzień najwcześniej i zastanawiam się co się by mogło potencjalnie stać gdy dalej bym jeździł i nie interesował się tematem?

Edytowane przez fylype46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwsze objawy wadliwej pracy wtryskiwaczy są ostrzeżeniem.

Ignorowanie ww. niepokojących objawów może spowodować uszkodzenie silnika. Przez "lejące wtryskiwacze" może dojść do wypalenia tłoków, do zatarcia turbosprężarki lub nawet silnika - paliwo przedostające się do oleju napędowego powoduje rozrzedzanie tzw. filmu olejowego.

-->BMW E46 320d 196km 432nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, spróbuj czyszczenia lm diesel spulung, najlepiej na krótko przy pompie progowej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to byłby najlepszy pomysł, kwestia tylko ile by to wszystko mogło kosztować i czy zamknąłbym się w 2tyś czy to jednak więcej by mogło wyjść. Zastanawiam się czy po tej regeneracji mogłoby spaść trochę spalanie? Mam na myśli max 1 litr mniej na 100km, ponieważ z tego co sprawdzałem ile pali innym na forach to własnie o ten 1 litr więcej mi spala, nawet przy spokojnej jeździe w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja ostatnio wymienilem wszytskie i mi spalanie sapdlo o 0.5l ale powiem za niedlugi czas dokladnie.

Ja bardzo tani kupilem 216 bo znajomy wymienial na 219 i mialem mozliwosc pojezdzenia tydzien czy mi pasuje :norty:

Takze mam stary komplet i tez musze je ogarnac i bede mial drugi zestaw w rezerwie,albo na srzedaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ktorys wtrysk przytkany to inny koryguje, tak samo jak któryś leje to tez inny będzie korygować by utrzymać obroty. Co do spalania po regeneracji wcale nie musi być tak że będzie ci mniej palił. Wszystko zależy od stylu jazdy. Ja jeżdżąc spokojnie 50/50 samochód potrafi spalić ok 6.5 a jak trochę się podepta to i 7.5 lyknie spokojnie takie rozbieżności w spalaniu są normalne.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.