Skocz do zawartości

Gwizdanie w okolicach lewej szyby e46 Coupe


mateio9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak temacie. BMW E46 Coupe 2000r. Podczas jazdy powyżej 100-120km/h pojawia sie gwizdanie/szum w okolicach przedniej lewej szyby. Uszczelki wydają się być w porządku.

 

Co polecacie w tej sytuacji? Mozna jakoś wyregulowac "docisk" szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można.

 

jak chcesz zrobić test w którym dokładnie miejscu gwizda i co to powoduje to weź taśmę i zaklej i zrób rundę na ulicy. Przy coupe odrobine przeszkadza ruchoma szyba ale to wejdz drzwiami pasażera.

Potwierdzisz albo odrzucisz teorie o słabym docisku szyby.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Że się tak wpierrr... wproszę: czy ślizgi szyby mają jakiś wpływ na to, jak sztywno/ciasno/stabilnie siedzi w prowadnicy szyba (sedan)? Bo jak popada i słyszę na dołkach ten dźwięk, jakby się szyba ocierała o uszczelkę, to mnie szlag jasny trafia i krew nagła zalewa! :evil: Jakby szyba nie siedziała porządnie na swoim miejscu tylko delikatne ruchy miała. Smarowanie uszczelek silikonem albo nic nie daje, albo pomaga na 3dni. Najgorzej jest jak umyje samochód i przewoskuje QD. Czy wymiana ślizgów coś tu może pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ślizgi zostaw, to nie ma związku, winny jest słynny "misio". Umyj go porządnie wodą z płynem do naczyń a jak wyschnie posmaruj wazeliną. Też z tym walczyłem, po tym mam spokój chyba miesiąc już.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ślizgi zostaw, to nie ma związku, winny jest słynny "misio". Umyj go porządnie wodą z płynem do naczyń a jak wyschnie posmaruj wazeliną. Też z tym walczyłem, po tym mam spokój chyba miesiąc już.

Smarowałem misia już nie raz olejem silikonowym do uszczelek ale słaby efekt. Umyje go najpierw jak piszesz. Szkoda, że to nic mechanicznego nie kuleje, bo by się wymieniło i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Jak to zakleić? Cale drzwi? Szybę?

Zrobić to etapami , zacząć od szyby , i test . Jak niema efektu to dalej aż do drzwi włącznie.

Chyba Cię nie przeraziło że jak zakleisz drzwi kierowcy to będziesz musiał wchodzić przez drzwi pasażera .

Ostatecznie kierowca może siedzieć za kierownicą a ktoś inny może obklejać.

Albo komuś to zlecić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.