Skocz do zawartości

F10 520D - N47 - Słychać syczenie powietrza po lewej stronie


endigarnek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z 520D f10 N47 z 2011 roku.

Od kilku dni słyszę wiejące powietrze przy nawiewie z lewej strony kierownicy. Byłem u mechanika w poszukiwaniu rozszczelnienia przewodu turbiny, ale nic nie zdiagnozowaliśmy. Poza tym turbina jest po prawej stronie, a syczenie powietrza słychać z tylko z lewej strony. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Gdzie mogło nastąpić rozłączenie jakiś przewodów od turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak brzmi pęknięty przewód od turbo. W Twoim samochodzie z tego co wiem sterowanie turbo jest elektryczne, a rozszczelniony przewód do/z IC zaskutkowałby conajmniej trybem awaryjnym, więc to raczej nie turbina.

 

W innym aucie syczenie z nawiewów miałem jak w klimie brakowało czynnika.

 

Czy serwo może syczeć nie wiem. Do niego dochodzi przewód z pompy vacuum i w tej okolicy jest rozdzielacz przewodów podciśnienia. Na moje oko może się tam wiele wydarzyć 8-)

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w środku samochodu dźwięk wydobywa się z lewego nawiewu. Klimatyzacja i nadmuch jest wyłączony, radio wyciszone i słychać szum powietrza (nie czuć ręką, tylko słychać).

Na zewnątrz samochodu nic nie słychać, przewody od turbiny sprawdzone, od chłodnicy turbiny sprawdzone. Nigdzie nie ma pod maską niczego co by wskazywało na takie syczenie.

Jak dodam gazu to słychać mocniej. Nie mam błędów na desce.

 

Przy serwie jest podciśnienie, więc tam chyba bardziej zasysa, niż dmucha... I raczej były by problemy z hamowaniem czy jakiejś awarii, a tutaj nie ma problemów z hamulcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.