Skocz do zawartości

Przegub wału przy moście


kisiel03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dowiedziałem się, że mam walnięty przegub wału przy moście, niestety oryginalna część kosztuje około 900zł w związku z tym mam prośbę czy mógłby ktoś podać dobry zamiennik? na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/nowy-przegub-wal-walu-bmw-5-e39-bmw-7-e38-30z-94mm-i6957572605.html czy takie coś się nada ? Jeżeli naruszyłem regulamin tego fora to z góry przepraszam, temat raczej niepowielony, szukałem ale różnie to bywa. Edytowane przez kisiel03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek odebrałem auto po regeneracji konwertera, gdy wracałem 30km do domu okazało się, że auto całe drży, na dziurach i przy szybszej jeździe nasilał się ten objaw, byłem dzisiaj w tym samym warsztacie i okazało się, że cały przegub wybił smarem, . Mechanik podał mi numer części 26117501639
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kupować cały ten łącznik (też w sumie chyba jeszcze nigdy nie słyszałem aby komuś to padło), sprawdź czy nie masz wywalonej podpory wału bo to ona bardzo często powoduje wibracje podczas jazdy.

 

s-l225.jpg

 

Odpowiada za przytrzymywanie wału w osi ale nie całkiem na sztywno tylko lekko elastycznie. Jak zerwie się tam tuleja metalowo gumowa z łożyskiem to wał zaczyna mieć drgania osiowe, które przenoszą się nie karoserię...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podpora wału to było pierwsze co mi przyszło na myśl lecz jak podjechałem do warsztatu gdzie robili mi cały zabieg z konwerterem solidnie to sprawdziliśmy, okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, lecz wokół przegubu było wszystko od smaru, jest to chyba jedyna widoczna rzecz która może powodować te drgania a nawet jeżeli objawy nie idą od tego to i tak uważam, że trzeba to wymienić zresztą zgadzało by się to z tym przy jakich okolicznościach auto wibruje czyli przy prędkości do około 80km/h są to małe wibracje lecz przy najechaniu na dziurę nasila się to a powyżej tej prędkości do około 140km/h drgania nasilają się. Dodam jeszcze tylko, że warsztat wygląda na solidny i sprawiają wrażenie uczciwych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.