Skocz do zawartości

[e46][e39] kodowanie + procedura

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Dzien dobry.

 

Pierwszy post i mam nadzieje, ze pytanie bedzie sensownie zadane:

 

Pytania sa w zasadzie trzy:

 

1. Procedura adaptacji przy pomocy INPA. Jak powszechnie wiadomo, kasowanie adaptacji jest latwe, ale zwiazana jest z tym (o ile dobrze przeczytalem w internetach) odpowiednia procedura zwiazana z tym, ze auto musi pochodzic, pojezdzic itd, zeby "nauczylo" sie pracowac poprawnie od nowa.

Niestety nie udalo mi sie znalesc nigdzie jak ta procedura ma wygladac. Rozne sa opisy i roznia sie od siebie. Czy ktos moglby napisac co nalezy zrobic przed i po skasowaniu adaptacji. Kasuje sie na uruchomionym silniku czy wylaczonym.... itd. Jesli ktos z Was moglby napisac krok po kroku co nalezy zrobic, zeby nie uziemic auta, bede bardzo wdzieczny.

 

2. To pytanie rowniez dotyczy diagnostyki. Jak i jakim programem mozna sprawdzic numery VIN przypisane do wszystkich sterownikow w samochodzie? W inpa jest cos takiego jak Functional Jobs i w kolejnych krokach (user informaton) mozna dojsc do tabeli sterownikow, wersji softu i numerow VIN. Niestety dla stareszych aut (e39, e46) ta funkcja nie jest dostepna... albo nie potrafie znalezc. da sie to zrobic?

 

3. To juz pytanie z zakresu kodowania i NCS. Czy ktos ma gotowy przepis jak uruchomic opcje potwierdzania kierunkowskazami przy zamykaniu i otwieraniu zamka w E39? Modul GM3.C04, opcje OPT zostaly uruchomione. Pewnie brakuje jeszcze uaktywniea DWA, ale w przeciewienstwie do np e46, w tym module DWA sa zwiazane z dodatkowymi opisami. Jesli ktos ma komplet funkcji, ktore nalezy uruchomic to bardzo mi pomoze. :)

 

Dziekuje

FS

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
jakaś pomoc? wiem... z nowym sie nie gada... ale moze? ;)
Opublikowano

1. Adaptację kasuje się na włączonym zapłonie, silnik nie pracuje.

Po tym zabiegu wsiadasz w auto, odpalasz niech pochodzi na biegu jałowym i robisz ok 100 km. różnymi trybami jazdy, dynamicznie, ekonomicznie.

 

2. PA Soft.

 

3. Włączaj DWA I tak nie masz.

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo dziekuje za pomoc i odopwiedzi. Wracajac jeszcze na moment do adaptacji - czy ich skasowanie dotyczy rowniez przeplywomierza?
Opublikowano
Adaptacja kasuje tylko wyuczone parametry. Wiadomo części z czasem się zużywają, filtry brudzą, zmienia się jakość tankowanego paliwa. Dlatego sterownik biorąc wszystko pod uwagę wprowadza "poprawki", korekty.
Opublikowano
No tak, wszystko się zużywa. To wiadomo.

Edytowane przez Jankiel22

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Doprecyzuje. Chodzi mi o cos takiego jak adaptacja przepustnicy czy przeplywomierza. Rozumiem ze adaptacja = wyczyszczenie / reset dotychczasowych adaptacji i nauczenie silnika nowych parametrow? Czy to o czym pisze (przeplywomierz / przepustnica) wymagaja osobnych procedur adaptacyjnych?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Czy to o czym pisze (przeplywomierz / przepustnica) wymagaja osobnych procedur adaptacyjnych?

Zalezy od sterownika

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
powiedzmy stary diesel DDE 3.0 i ewentualnie dla benzyny R6 2.0

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.