Skocz do zawartości

BMW E90 PRE-LCI kodowanie gongów z LCI


lakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, grzebie sobie w takim temacie by w przed lifcie mieć gongi z po lifta czyli dźwięki jak np jadę z odpiętymi pasami.

Doszedłem do tego że w module kombi trzeba zmienić HU_VERBAUT_C08 radiostufe_2 na parametr radiostufe_3_4. ALe wtedy robi się cisza:) w drodze eliminacji doszedłem że dźwięk wydobywa się z głośników nagłośnienia pojazdu. Pożyczyłem inne radio pre-LCI nadal (moje radio 2005 a pożyczone 2008) i gongi są :) podejrzałem konfig modułu rad2 w NCS i to radio ma opcje GONGS ustawioną na Aktiv a moje nie m tej opcji wogóle dopisanie jej nic nie daje. Na obudowie na tabliczce znamionowej jest różnica w SW AUDIO I SW coś jeszcze nie pamiętam co tam było. Moje pytanie czy można podnieść to do tej wersji żeby mieć gongi czy tylko wymiana radia wchodzi w grę. Radia oba są PRO CD73 Alpine jakieś pomysły :)? Przeleciałem RAD2 przez winkfp ale wersje w inpa została ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio na androidzie od chinola dedykowane do e90 i dźwięki gonga zostały starego typu. Wcześniej miałem profesjonal w którym również były dzwieki starego typu. W takim razie co muszę wymienić aby był "nowy" gong?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ustaliłem trzeba mieć nowe radio prof zdaje że po 2008r najbezpieczniej 2009r. Choć nie którzy mają dźwięk w 2006r nowy a radio niby stare.

 

Możesz przekodować i zmienić opcje o której napisałem wyzej może chińskiej produkcji urządzenie da Ci jakiś inny dźwięk:) swoją drogą ciekawe czy jakość dźwięku jest lepsza w tym radiu niż w prof. Bo między radiem z przed lifta a po lifcie jest podobno różnica. Możesz wypowiedzieć się na ten temat:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ustaliłem trzeba mieć nowe radio prof zdaje że po 2008r najbezpieczniej 2009r. Choć nie którzy mają dźwięk w 2006r nowy a radio niby stare.

 

Możesz przekodować i zmienić opcje o której napisałem wyzej może chińskiej produkcji urządzenie da Ci jakiś inny dźwięk:) swoją drogą ciekawe czy jakość dźwięku jest lepsza w tym radiu niż w prof. Bo między radiem z przed lifta a po lifcie jest podobno różnica. Możesz wypowiedzieć się na ten temat:)?

Ok sprawdzę dzisiaj z tym kodowaniem zobaczymy co z tego będzie. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to jak dla mnie na chińczyku z androidem jest to samo co na oryginalnym radiu professional z ta różnicą, że jest na nim rozbudowany equalizer. Kumpel ma E90 LCI z nawi 2008 r. radio business i co dziwne było dla mnie mimo, że to business to radio gra o niebo lepiej, piękny głęboki basik wogóle bez porówniania. Z kolei inny kumpel ma E90 pre lci również z nawigacją na radiu professional i u niego dźwięk jest identyczny jak u mnie.

Ma ktoś ten dźwięk żeby w ogóle pokazać o co chodzi?

Może uda mi się pomóc jak będę wiedział.o co chodzi

Tu masz pokazaną różnicę:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jakim basie mówisz właśnie mi o to chodzi. Jak włożyłem radio na chwilę e90 LCI 2009r to dźwięk o niebo lepszy i są nowe gongi wtedy może.to kwestia fw radia. Choć niektórzy mają stare radio itp itd i mają nowe.

 

Ma ktoś ten dźwięk żeby w ogóle pokazać o co chodzi?

Może uda mi się pomóc jak będę wiedział.o co chodzi[/quote

 

Kolega pod twoim postem dał link:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem jaka ale jak jest inny rok to jest różnica między wersjami prof jedna lepsza druga gorsza. Podeślę ten plik w czwartek okej? Dziwna sprawa. Twoje radio ma pewnie gongs w pliku a moje tego nie ma kwestia oprogramowania? Dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w kombi HU_VERBAUT z radiostufe_2 na parametr radiostufe_3_4 jak kolega wyżej napisał. Po tej zmianie gong, który był z takim jakby echem delikatnym zmienił się na takie zwykłe badziewne piknięcie.

Raczej kodowaniem gongów się nie zmieni, temat był już poruszany viewtopic.php?f=70&t=193218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Taka ciekawostka kolejna radio 2006r dołożone pdc a dźwięki pdc nowe:)? Może jednak da się gongi zrobic

 

To nie ma nic do rzeczy.

Tak jak pisałem tez w 2006 mam nowe gongi itp.

 

Wydaje mi sie ze to jednak jest kwestia zakodowania lub radia (wersja z navi).

 

Gdzie w miare oficjalnie czytalem ze to zalezalo od Prof/buisness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wykopuje temat spod ziemi. Auto to e90 2005 wrzesien. Radio prof z 2010r. W którym jest opcja gong i jak ustawiamy jego głośność to jest ten fajny miły wydobywający się z głośników ale np już gong z zegarów idzie ten stary przy odpalaniu auta czy to niezapięte pasy czy żarówka idzie ten wlurw... stary gong.


Wydaje mi się, że to kwestia kodowania lub zmiany zegarów także.


Czy byłby w stanie ktoś z was kto ma auto pre lci wysłać swój plik MAN zegarów? Byśmy porównali co i jak i wszystko było by już jasne. Bo opcje są dwie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na bank dobrym ponieważ przy okazji zmieniałem inne ustawienia i wszystko zadziałało oprócz dźwięku. Jak widzę to wszyatkie produkcje przed wrześniem 2005 maja dość okrojone zegary w funkcjie. Np nie da się tez włączyć wyświetlania predkosci tempomatu.


Po zmianie pliku nawet drugi raz dummym próbowałem i tez brak dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włożyłeś radio i nie miałeś wcześniej pro to nbależy do VO cas i frm dopisać VO wyposażenia.

Następnie pustym manem przelecieć najlepiej całe auto (jak wprowadzałeś jakieś zmiany warto sobie to skopiować)

Następnie wchodzisz da radia NCS'em włączasz opcję GONGS a w KOMBI zmieniasz to co podałem wyżej. Noe dźwięki powinna ruszyć.

Tempomat jeżeli dokładałeś należy dodać do VO, i w KOMBI zmienić odpowiednią wartość. Jeżeli auto z przed lifta po poprawnym kodowaniu podgłaszanie gongow z radia zniknie


Pokaż fot zegarów z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się koduje robię to nie raz i nie tylko w swoich autach. Zegary przed wrześniem są po prostu okrojone strasznie. Nie ma możliwości wyświetlania prędkości tempomatu i jak widać także nie ma możliwości gongów LCI. Takie uroki aut z początku produkcji.


Bez dodania VO nic by nie działało także wszysko jest w 100% zakodowane razem z VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.