Skocz do zawartości

E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!


VersoV2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc bo już sam nie mam sił.

Problem pojawił się kilka dni temu a mianowicie po powrocie z trasy nad ranem odstawiłem ładnie auto do garażu a na drugi dzień odpalając auto od razu zauważyłem że jest coś nie tak. Auto chodzi jak traktor jakby na połowie garów, strasznie nierówno, trzęsie się no ogólnie padlina aż strach jechać. Pomyślałem że może wtryski na pierwszy rzut oka.

Jakoś przełamałem strach i po około kilometrze jazdy może nawet niecałym silnik się uspokoił i chodzi znowu równiutko, wszystko zanika. I tak od kilku dni.

Zauważyłem że w okolicy 50 stopni wody się dziś uspokoił. Żeby nie było byłem już u fachowca ze sprzętem i powiedział że od wtrysków mam się odczepić jedyne błędy od silnika to czujnik temperatury paliwa i jak to powiedział "ziemniak w wydechu" czyli dpf jak już ostatnio na forum pisałem i się dowiedziałem jest konkretnie zapchany.

I teraz tak, bym się cieszył gdyby to faktycznie było od dpf'a ale dla mnie jest to jakoś nie logiczne że jak auto złapie jakąś temperaturę to się uspokaja i chodzi idealnie, normalnie przyspiesza bez szarpnięć itp. a chwile wczesniej wszyscy na ulicy się na Ciebie patrzą bo młockarnia jedzie...

fachowiec powiedział że zrobić dpf bo on może jak auto zimne na ssaniu takie cuda działać, ale panowie naprawdę dpf może na tym świecie takie cuda tworzyć? No nie chce mi się wierzyć a zanim wyrzuce pieniądze w błoto to proszę was o poradę. Moj znajomy ostanio tez w tym silniku wycinał dpf tylko jego objawy były "typowe" auto się dusiło, nie przyspieszało nawet gasło po odpaleniu...

Ratujcie... :cry: :cry:

 

P.S. wtryski sprawdzałem w inpie 2 tygodnie temu z kolegą na postoju i podczas jazdy i nie były większe jak 0.4 i to chyba tylko jakieś dwa z sześciu

Edytowane przez VersoV2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobry fachowiec..jedź do kogoś kto ma inpa lub ista, sprawdź korekcje, obstawiam +5 na zimnym na jednym cylindrze. Po rozgrzaniu spada na niecałe 3 i to wystarczy żeby równo pracował. Taka wróżba z fusów :wink:

Szkoda, że pogoda nad morzem nie rozpieszcza, bo miałem jechać i mógłbym pomóc :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry fachowiec..jedź do kogoś kto ma inpa lub ista, sprawdź korekcje, obstawiam +5 na zimnym na jednym cylindrze. Po rozgrzaniu spada na niecałe 3 i to wystarczy żeby równo pracował. Taka wróżba z fusów :wink:

Szkoda, że pogoda nad morzem nie rozpieszcza, bo miałem jechać i mógłbym pomóc :?

 

Właśnie kolego o to chodził że miał ISTA'e normalnie konkretny sprzęt w porównaniu z inpą...

Facet tylko od BMW, diagnoza 28 min. = 150 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chodziło przypadkiem o podgrzewacz na filtrze paliwa?

Ze stoperem byłeś, że tak dokładnie go wyliczyłeś? :wink: podaj konkretny błąd, w inpa też możesz go sprawdzić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło przypadkiem o podgrzewacz na filtrze paliwa?

Ze stoperem byłeś, że tak dokładnie go wyliczyłeś? :wink: podaj konkretny błąd, w inpa też możesz go sprawdzić.

 

Pamiętałem o której godzinie mi bramę otworzył i o której ją po mnie zamknął :lol:

A co do błędu to nie widziałem kodu bo to było w ISTA i chciał jakiś test zrobić z wtryskami jeszcze ale nie mógł bo blokował go błąd czujnika temperatury paliwa który pokazywał -297stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak tak to zacznij od niego:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VC51-EUR-03_2006_E90_BMW_325d&diagId=13_1189#13537789304

Tylko można było sprawdzić co wskazuje jak auto pracuje normalnie, sprawdź wiązkę/wtyczkę wcześniej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to zacznij od niego:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VC51-EUR-03_2006_E90_BMW_325d&diagId=13_1189#13537789304

Tylko można było sprawdzić co wskazuje jak auto pracuje normalnie, sprawdź wiązkę/wtyczkę wcześniej.

 

Właśnie jak auto normalnie pracowało to wskazywało te minusowe temperatury. Serwis powiedział że ten czujnik nie miałby aż takiego wpływu na to co się dzieje.

A dziś odpaliłem auto i pierwszy raz zauważyłem ze to auto kopci gdzie nigdy tego nie robiło. Kopci na biało... jadę się przejechać i sprawdzić czy pożniej ustaje, już mam czarne wizje i dziurze w tłoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co z dpf-em? Miałeś błąd o jego zawaleniu, uruchomił Ci ten szybki i drogi gość procedurę wypalania?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpiełem inpe i tak pokazują wtryski na zimno 5'ty wtrysk na poczatku pokazywał wartość +5!

e36e59180075bac8.jpg

 

i tak po rozgrzaniu

8f25ebdc33fa98e2.jpg

 

Co o tym myśleć, czy to może być wina czujnika że wtrysk na zimno nadlewa paliwa czy poprostu leją wtryski?

Myślałem że jakby wtrysk lał to by cały czas coś się działo a on ewidentnie po rozgrzaniu chodzi normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek strzelił w dziesiątkę. Z Czujnikiem temp i tak musisz zrobić porządek. Sprawdź temperaturę paliwa na odpiętym czujniku, sterownik powinien pokazać wartość domyślną. Ogarnij czujnik i sprawdź korekty.

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie czyść go..ogarnij błędy w dde i wtedy uruchom wypalanie, 15min jazdy ze stałą prędkością i będzie po sprawie. Zajmij się czujnikiem temperatury paliwa w pierwszej kolejności.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek strzelił w dziesiątkę. Z Czujnikiem temp i tak musisz zrobić porządek. Sprawdź temperaturę paliwa na odpiętym czujniku, sterownik powinien pokazać wartość domyślną. Ogarnij czujnik i sprawdź korekty.

 

dam radę inpa sprawdzić temperature paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść go..ogarnij błędy w dde i wtedy uruchom wypalanie, 15min jazdy ze stałą prędkością i będzie po sprawie. Zajmij się czujnikiem temperatury paliwa w pierwszej kolejności.

 

Myślisz że od dpf wtryski mogą tak szaleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, nie ma to związku, ale przez błędy w dde dpf nie wypala się. Sprawdź wtyczkę/wiązkę tego czujnika, jak będzie ok to wymień go, zobacz czy ma to związek z tą korekcją na zimnym silniku, ale wątpię w to. Pozbędziesz się błędów to zrób wypalanie dpf, bo jak zapcha się to będzie problem, na tym etapie na 90% wystarczy wypalenie w ista. Jak ogarniesz czujnik to podjedź do tego szybkiego pana albo kogoś innego z ista i niech uruchomi procedurę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz pewny zakład od regeneracji to i może a jak nie to używka z gwarancją rozruchową, ale 6 szt.? Nie wierzę, jak to prawda i nie naciągają to musisz wysłać jakiś kupon :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pewny zakład od regeneracji to i może a jak nie to używka z gwarancją rozruchową, ale 6 szt.? Nie wierzę, jak to prawda i nie naciągają to musisz wysłać jakiś kupon :roll:

 

Podobno 4 zatarte na amen 5 jakoś startuje, 6 jako tako. Cos dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.