Skocz do zawartości

ASC po wymianie sterownika pompy abs.


kisiel03

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj błędy, od tego trzeba zacząć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podłączyłem pod kompa u mechanika i okazało się, że wyskakuje błąd "czujnik kąta skrętu kierownicy" którego nie da się usunąć, czy możliwe, że nowo używany sterownik jest zły czy kierować się już w inną stronę i ze spokojem przyjąć, że sam sterownik który zamówiłem i mam 2 tygodnie na jego zwrot jest ok ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik kąta skrętu w parametrach Live data, jakie jest jego położenie i czy w ogóle pracuje, jeżeli uszkodzona jest jego taśma, to czeka Cię wymiana czujnika. Tylko tak jak w przypadku sterownika ASC wystarczy go podmienić, tak w przypadku czujnika skrętu trzeba go dopisać do auta żeby działał i gadał z resztą samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Się zdaje,że wspomniany czujnik kąta należy na nowo skalibrować i będzie wszystko grać jak należy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może nie wystarczyć skoro nie daje się skasować, ale od tego trzeba zacząć i sprawdzić parametry, inpa w zupełności do tego wystarczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a czy ten błąd przypadkiem nie był na starym ASC, bo może zakup sterownika był niepotrzebny i teraz po podmianie dalej jest problem?

Po odkasowaniu błędu z ASC czujnik kąta skrętu zgaśnie na chwilę, zapali się jak zaczniesz jechać i auto przeczyta położenie kierownicy, ale błąd powinien dać się skasować, jak czujnik jest nowy, albo z drugiego auta, trzeba go przypisać, inaczej nie będzie chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sterownik pompy abs wymieniałem ze względu na to, że od razu po odpaleniu auta załączał się abs i auto nie chciało ruszyć, niestety samochód kupiłem już w takim stanie a do poprzedniego właściciela mam utrudniony kontakt i na chwile obecną nie jestem wstanie dowiedzieć się czy kontrolka asc świeciła się przed awarią sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.