Skocz do zawartości

[e60] ściąganie jedną stroną podczas odpuszczania gazu


krzysiek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam manualną skrzynię i silnik benzynowy i dzisiaj pojawił mi się problem, a dokładnie podczas odpuszczeniu całkowicie gazu tak mniej więcej po pół sekundzie ściąga mi na samochód w prawą stronę, jest to odczuwalne bo występuje lekkie szarpnięcie po prawej stronie z tyłu i gdy nie dodaje w ogóle gazu to muszę mieć kierownicę lekko przekrzywioną w lewą stronę gdy jadę prosto, gdy już dodam chociaż trochę gazu to jest znowu to szarpniecie i kierownica jst odpowiedniej pozycji gdy jadę prosto

Uczucie jest takie jak by jedno koło było napędzane a drugie nie, objawia się to na każdym biegu.

Wie ktoś czym to może być spowodowane, czy to wina wału napędowego a może coś bardziej banalnego jak luzy w zawieszeniu (ostatnio wymieniałem wachacz z tyłu po prawej stronie i robiłem zbieżność) albo poduszki od napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał zawieszenie. Niestety to nie jest prosta rzecz do diagnostyki i trzeba znaleźć naprawdę dobry warsztat który ogarnie co jest zużyte. Nawet nie próbuj tego diagnozować na stacji kontroli pojazdów bo oni żadnych zużytych gum nie są w stanie wykryć, a jest ich w tym zawieszeniu niestety bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pobliskiego mechanika zoriętować się co to może być i powiedział mi że łożysko wału napędowego ale nie mam przekonania czy dobrze ocenił bo nawet się nie przejechał, w przyszłym tygodniu będę musiał podjechać do warsztatu gdzie gościu zna się na e60'tkach i ciekaw jestem co zdiagnozuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.