Skocz do zawartości

BMW e60 520i vanos czy rozrząd


cbr900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem BMW E60 520i 2004r. Wczoraj podczas wieczornej jazdy na rondach przy otwartym oknie usłyszałem jakieś dzwonienie z okolic silnika. Myślałem ze to tylko podczas skręcania kół te dźwięki sie pojawiają ale po wypróbowaniu na prostej powolnej jeździe okazało sie ze dzwoni tylko przy 1400rpm trochę więcej tzn 1500rpm dźwięk znika. Dzwoni tylko przy obciążeniu na luzie nie słychać może trochę klekocze. Aha skrzynia to automat. Samochód jest tez mulasty na niskich obrotach. Sprawdzałem błędy, INPA nic nie wykazuje. Ostatnio wymieniałem czujnik położenia walka rozrządu (niestety jakiś zamiennik bo potrzebowałem na szybko a oryginalnego nie posiadają)bo poprzedni padł.

 

Moje pytanie czy ktos sie z tym spotkał?

Czy moze to byc vanos bo (zamulony i slychac go na wolnych obrotach na luzie).

Czy moze rozrząd ( ze wzgledu na jego przebieg o 200tys) i czy mozna to jakos sprawdzic.

A moze to klekocze cos przy wydechu np. katalizator ( bo zamulony)

 

Są tylko dwa inne błedy :

279C Mapa termostat chłodzenia, aktywacja

27C3 Czujnik poziomu oleju grzewczego

Ale nie mysle ze one maja jakis wplyw.

 

Dzis wieczorem spróbuje to nagrac jak sie da.

 

Będe wdzieczny za kazdą rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Brak mocy jest pewnie skutkiem tego czujnika a dźwięk tak jak piszesz najlepiej nagraj.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wpisz jego nr w Google i pojawią się przynajmniej 3 sklepy gdzie kupisz ori.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłe juz orginalny czujnik mam nadzieje ze pomoze bo kosztował nie malo 150€ :mad2: . I teraz pytanie bo różnie czytam, jedni pisza ze trzeba zaadoptować a drudzy ze nie sam się zaadoptuje.

Po wymianie wcześniejszego szukałem tej funkcji w INPA i nie mogłem znaleźć może sie ktos wypowiedziec a jesli trzeba to moze opisac gdzie to znalezc :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko wymieniasz i ma działać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Czujnik polozenia wałka rozrządu wymieniniony. Czy lepiej. Może troche ale chyba nie. Jutro zobacze jak bede jechal do pracy, jak bedzie odpalał na zimnym. Na zamienniku gdy byl zimny, troche treba bylo dluzej krecic zeby odpalił. Jeszce musze sie przyjrzeć czujnikowi wału korbowego bo tez kiedys byl wymieniany a nie sadze zeby byl włożony oryginał. Jak to nie pomoze to chyba wezme sie za vanosy. Zauważyłem tez ze gdzies mam wycieki oleju bo widze ze brudny jest kompresor od góry. Ciekawe czy gdzies nie leci z pod uszczelki pokrywy zaworów przy vanosie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś luz na klapie disy ?

Może to klepanie właśnie z niej.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie Disa bo już ja wczesniej odkręcałem i sprawdzałem czy wszystko z nią w porządku zanim usłyszałem ten dźwięk. Jest to taki metaliczny dzwięk taki jak drżąca blacha. Mógłbym podejrzewać tłumik czy jakąś blaszkę ale robi to sie tylko przy obrotach ok 1400 - 1600 rpm i nie jest to stały dźwięk raczej gdzieś na 4 biegu. Obawy mam tez ze to coś przy sprzęgle hydrokinetycznym bo bylo robione. Próbowałem to nagrać ale odgłos wiatru zakłóca a przy zamkniętych szybach tego nie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.