Skocz do zawartości

savater --> e60 530d manual 2004r s172


savater

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że zależy jaki skok ma ten amor i o ile niższą dasz mu sprężynę. Jeżeli dasz mu ze 3cm to nie powinno być wielkich problemów i podziała dłużej niż rok :) jeżeli będziesz chciał schodzić niżej należałoby pomyśleć o amorkach, które są przystosowane do niższego zawieszenia bo obniżysz mu optymalny zakres pracy za dużo i najnormalnie w swiecie moze być problem z amortyzacja i dobijaniem :)


Dla przykładu Eibach ma całe komplety zawieszeń (Amory + Springi) dla E60 z różnym obniżeniem:

Eibach B12 ProKit

Eibach B12 Sportline


Wydaje mi się, że taki kit wyjdzie podobnie jak nowe amorki + obniżające sprężyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fajnie teraz wygląda twoje E60. Tylko koniecznie dołożyłbym M pakiet do środka aby była całość, bo ta kierownica strasznie słabo wygląda...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne paczuszki dotarły, w weekend będę działał.

Kupiłem icar2 i nie chce mi się łączyć z żadna aplikacja (torque, obd arny, car scanner, incardoc) oprócz carly, jednak w carly tylko mogę zczytać błędy których i tak nie mogę otworzyć ani skasować. Co robię źle?

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/3/20/14518487_wiosna2019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Bez grubszych zmian oprócz sprężynek hr. Jestem zadowolony z efektu lecz tył mi się strasznie chowa. Jaki dystans wejdzie do s172 265/30/19? Chciałbym przykręcane do piasty bo mam śruby zabezpieczające i chcę je zachować.

Na razie taka jedna słaba fotka ale po ogarnięciu dystansów wymęczę kogoś z aparatem żeby cyknąć coś fajnego ;)


e21a65be461f0.jpg


6cc712c0d78d2.jpg


7cd3b08ff1f30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są ori. 19x8.5J ET18 19x9.5J ET32


Bardzo spodobał mi się pomysł jednego z grupowiczów bmw e60 na facebooku i zrobiłem to samo u siebie. Cup holder z e46.

Zrobiłem także fotki jak to mniej więcej wygląda z felgami. Jaki dystans przykręcany będzie dobrze wyglądał?


4e0c8ad76936c.jpg

edf69c60e2a62.jpg

f9ed5c07664ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręcane zaczynają się od 20mm.


Dając dystans 20mm byłoby chyba ryzykownie już przy pełnym obciążeniu.


Myślę, że 15mm siadłoby dobrze i bez ryzyka.


Chociaż tak patrze i przeliczam...

To względem twoich felg swoje mam dalej wysunięte o 17mm na zewnątrz(19x9 255/35 ET20+10mm dystans) i jeszcze bym dał z 5mm u siebie więc myśle, ze to 20mm przykręcane siądzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&R -35 i dystans na tył 20mm już zamontowane. Tył mógłby ładniej się zgrać ale nie mam na co narzekać. Na razie tylko jedno zdjęcie poglądowe. W ciągu tygodnia może kogoś ogarnę z aparatem i coś powrzucam z całości.Oprócz zjebanej lakierki to z zewnątrz chyba osiągnąłem to co chciałem.



@edit

No i się nacieszył. Normalnie podnosiłem furę na lewarku samochodowym i po opuszczeniu lewa strona stoi wyżej o grubość palca. Po przejechaniu kilkunastu km dalej tak jest, nic się nie ułożyło. Wcześniej tak nie było ...


7e565b6cc9243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa skromne zdjęcia aby pokazać jak aktualnie wygląda.

Dwie amatorskie fotki poprawione w photoshopie. Czy dobrze wyszła obróbka? Nie wiem :D dawno tego nie używałem.

W niedzielę wypad do Giżycka na rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego to i czeka porządne mycie ;)



http://oi65.tinypic.com/ehdgy9.jpg


http://oi64.tinypic.com/2hmzou1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, powiedz no jak masz zrobiony wydech?

Przelot? Jakieś tłumiki? Kat, DPF?


Jak to brzmi? Masz jakiś filmik?

I zapraszam do mojego tematu - jest w podpisie :P

 

Zamiast kata i dpf mam downpipy od rm motors, w połowie siedzi y pipe i na końcu dospawane same końcówki.


Na żywo i pod obciążeniem miazga.




https://www.youtube.com/watch?v=UA11VzAnR2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Widzę, że ostatnie zdjęcia nie działają więc wrzucam je jeszcze raz.


Wymieniłem komplet sprzęgła, łącznik wału, kolektor wydechowy i śmiga. Zostały duperele w tylnym zawieszeniu i oponki na zimę.


b.jpg


IMG-9209-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jakoś wyszło i wlatują fotele m pakiet. Na razie zdążyłem tylko 1 włożyć. Oponki zimowe już czekają na nałożenie.

Z wizualnych zmian chciałbym do wiosny założyć kierownicę m pakiet.


fotel-e60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.