Skocz do zawartości

Uszkodzony sterownik aktywnego układu kierowniczego


Ryba123

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z aktywnym układem kierowniczym, na desce świeci się kontrolka wspomagania na żółto i na ekranie i-drivie activ steering fault, a także dosyć ciężko chodzi kiera niezależnie od prędkości.

Po podpięciu pod kompa pojawia się błąd 4447 oraz 612C, elektryk u którego byłem twierdzi że jest uszkodzony sterownik aktywnego układu kierowniczego. Nowy sterownik kosztuje z 3K, a używki ok 800-1600 pln, wiec zanim wydam taką kwotę chciałbym się upewnić czy rzeczywiście ten sterownik jest uszkodzony, jeżeli tak czy jest możliwość naprawy takiego sterownika? Macie może kogoś do polecenia w Warszawie lub okolicach kto ogarnia takie tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wiazke przy nadkolu i przesledz ja do samego sterownika mialem ten sam blad oraz inne jak jest sucho wszysko jest u mnie ok ale jak zlapie troche wilgoci sypie bledami.Sprawdzalem sam sterownik i wyglada jak z fabryki wokoł niego sucho ,natomias wiazka zasniedziala bede mial troche czasu to sie nia zajme narazie wiekszego klopotu brak blad wlacza sie dwa trzy razy w tygodniu po kalibracji lewo prawo wszysko wraca do normalnosci pzdr :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temsky czego ty się tak wszystkiego czepiasz?

Wiele różnych błędów generuje się przez niskie napięcie wiedz o co ci chodzi ?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temsky czego ty się tak wszystkiego czepiasz?

Wiele różnych błędów generuje się przez niskie napięcie wiedz o co ci chodzi ?

Nie czepiam. Po prostu sterowniku z wewnętrznym błędem ładowanie akumulatora nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temsky czego ty się tak wszystkiego czepiasz?

Wiele różnych błędów generuje się przez niskie napięcie wiedz o co ci chodzi ?

Nie czepiam. Po prostu sterowniku z wewnętrznym błędem ładowanie akumulatora nie pomoże.

Zapewne BGA. Naprawiasz je?

Na PW pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go sflashować, jeśli nie da rady to sterownik do wymiany. jesli jest z nim komunikacja to są 2 czujniki kąta skrętu, jak sie rozjadą to raz ze kalibracja,a jak sie nie da to wymiana, jeden jest pod kierownicą a drugi na maglownicy. I do tego na maglu są zestawy naprawcze w serwisie ok 5 stów jak dobrze pamiętam. Walczyłem z tym kiedyś i teraz działa. 3lata bez awarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Witam i mnie dopadlo dzis blad 612c , 6137 i 614a.Ni z tego ni z owego jade dzis i nagle blad afs nie da sie z kalibrować tak jakby bylo brak komunikacji ze sterownikiem, kierownica prosto stoi wspomaganie tez dziala normalnie jaka morze byc przyczyna bledow. za pierwszym razem jak sprawdzalem dzis bledy byly tylko 2 6137 i 614a potem zdjelem 2 wyczki na maglu w celu ich obejzenia czy są cale i za drugim razem inpa pokazala juz trzy bled 612c , 6137 i 614a ale wszystko dziala normalnie o co tu chodzi ??? :mad2: Najchetniej bym zmieni na normalny magiel bo tego mam juz serdecznie dosyc jak nie wiazka to teraz to :( czyzby sterownik ? jakie sa objawy padnietego sterownika Sterownik sprawdzalem czysty i suchy jakby z fabryki wyszedl wczoraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.