Skocz do zawartości

jaka różnica w jezdzie - 328 a np. 530


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie jak w temacie - jaka jest roznica w jezdzie 'trojka' a 'piatka' ?

 

pytam bo zastanawiam sie nad kupnem beemki i nie jestem do konca zdecydowany 3 czy 5.

jesli 3 to tylko coupe i silnik 2.8, jesli 5 to pojemnosc okolo 3 litrow. Pytanie jaka jest roznica

w charakterze jazdy ? Jak z polaczeniem dynamiki/komfortu ?

 

podsumowujac jak Wasze odczucia podczas jazdy 3/5, czym wolicie jezdzic ?

 

EDIT: moze dodam ze obecnie jezdze mondeo 20 turbo diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz sie jednym i przejedz sie drugim - sam bedziesz wiedzial, ktory Ci lepiej pasuje. Odczucia z jazdy to bardzo subiektywna rzecz.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego oczekujesz od auta , jezdzilem 3-tka i 5-tka , szczerze to nie wiem ktore bym wybral (poki nie mam rodzinki wzialem 3-ke, oczywiscie cupetka) :D

 

A odczucia z jazdy tak jak napisal Panfil, najlepiej umow sie z jakimis sprzedajacymi na jazde probna, sam bedziesz wiedzial co lepsze dla Ciebie :mrgreen:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem jednym i drugim. Moim zdaniem E36 prowadzi sie pewniej i przyjemniej - nie zauwazylem, zeby Mondeo bylo bardziej komfortowe, za to na pewno bardziej pochylalo sie w zakretach.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niedawna miałem 328ci automat jazda nieporównywalna z żadnym jakim jeździłem do tej pory nie pali gumy ale przyspieszenia rakietowe

bardzo twarde zawieszenie opony 225/45/17 uniemożliwiają skutecznie szybką jazdę w koleinach zawieszenie gwintowane? uważam osobiście że to bajer za sporą kasę np(KONI) TAKIE MIAŁEM

wymiana na standardowe bilstein b6 to dobre rozwiązanie obniżone zawieszenie u mnie prześwit 8cm trzeba uważać żeby nie zostawić podwozia na śpiących policjantach

ale sam wygląd oraz praca silnika potrafi wiele zrekompensować

v-max ~ 235-240 km/h a i jeszcze coś nie wiem czy tylko w mojej

ale lubią się przegrzewać tarcze hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pol roku temu stalem przed podobnym wyborem ale ja szukalem 540i. Niestety nic ciekawego nie znalazlem a poniewaz zawsze patrzylem z usmiecham na e36 coupe to szybko kupilem 328. Ostatnio mialem okazje scigac sie z 530i - idziemy w zasadzie identycznie. Pod koniec trojki baaardzo delikatnie zaczalem sie wysowac. Masa e39 wcale nie jest duzo wieksza i te dodatkowe 40 koni wystarcza aby byly zbliozne osiagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem jednym i drugim. Moim zdaniem E36 prowadzi sie pewniej i przyjemniej - nie zauwazylem, zeby Mondeo bylo bardziej komfortowe, za to na pewno bardziej pochylalo sie w zakretach.

 

Dokładnie. Jeździłem i tym i tym. Akurat nowe Mondeo mam za auto dość przeciętne pod względem prowadzenia i trakcji. Tak, jest to duże auto za sensowną cenę. Jednak w porównaniu z '5' lub '3' ma następujące wady: chwieje się strasznie na zakrętach, trzeba się znacznie zapierać o hamulec i jest dość ospałe przy wyższych prędkościach (przyspieszanie od 150 jest wiecznością, ale to już kwestia silnika, ja testuję 2.0 TDDi czy jakoś tak). Znacznie lepiej prowadzi się poprzedniego focusa.

 

A na pytanie, jaka jest różnica między '3' a '5' odpowiem, że taka, jak między '7' a '5' :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem przyjemnosc pojezdzic troszke e-34 540 touring, wczesniej smigalem wieloma beemkami ale jedno wiem napewno--- nie ma wiekszej frajdy jak prowadzic taka rakiete na kolach :twisted:

Zachorowalem na ten model i zaluje do tej pory ze moja to tylko...525.

Obecnie szukam 540 touring(manual jest moim marzeniem) i wiem ze wlasnie to autko bedzie tym docelowym.

 

Pozdrawiam

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.