Skocz do zawartości

[E70] Błędy 4083 oraz 51AE - problem z czujnikiem STOPu


cajar

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam błędy 4083 (Brake-light/brake-test switch, signals) oraz 51AE (Signal from engine management implausible: brake-light switch).

Wymiana czujnika STOP nie pomogła.

Błędy po skasowaniu, pojawiają się ponownie po uruchomieniu auta i wciśnięciu pedału hamulca.

Światła STOPu działają poprawnie.

Ze względu na te błędy, nie działa tempomat.

 

Co mogę jeszcze zrobić/sprawdzić w celu wyeliminowania tych błędów?

 

Auto to BMW X5 E70, 3.0sd, 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa, które wymieniłeś.

Znalazłem serwisówkę, po kodzie błędu doszedłem do tych dwóch przewodów.

Odpiąłem akumulator, i sprawdziłem że oba te przewody nie mają przerw, tzn. od kostki przy pedale, do kostki przy ECU.

I tak jak pisałem wcześniej - światła STOP działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wykonałem testy za pomocą urządzenia Launch Diagun.

W sterowniku silnika, mogę podejrzeć wartości parametrów - w tym przypadku interesowały mnie brake switch oraz brake test switch.

Jedna z nich zmienia się, zależnie od naciśnięcia pedału hamulca. Przyjmuje wartości "not operated" oraz "operated".

Ale druga z nich, zawsze wynosi "not operated" - niezależnie czy naciskam hamulec czy nie.

 

Niestety było to kilka dni temu, i już nie pamietam, która z nich miała zawsze stałą wartość. Podejrzewam, że jeśli wsyzstko bylo by sprawne, to zawsze obie powinny wskazywać to samo. Czyli obie "operated" lub obie "not operated" - zgodnie z pozycją pedału hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.