Skocz do zawartości

Badania techniczne - ksenon zasłonięty (?)


Adrian A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z lampą ksenonową.

W zeszłym roku na badaniach powiedzieli mi, że lewy ksenon "słabo świeci", żebym wymienił.

Zeszło się to z "mruganiem ksenonów", więc siłą rzeczy uznałem, że się kończą i spoko.

 

Wymieniłem na oryginalne, drogie OSRAM lub Phillips, nie pamiętam.

Świecą dużo lepiej, więc się ucieszyłem.

 

Wczoraj na badaniach gość mi pokazał, że lewy ksenon dalej bardzo słabo świeci.

Z jednej strony szkoda, z drugiej fajnie, bo to znaczy, że jak naprawię, będzie jeszcze lepiej świecił ;)

 

Światło (na tym ich urządzeniu) było jakby czymś zasłonięte. Sam ksenon dobrze siedzi w gnieździe.

Gość na szybko nie był w stanie mi pomóc (razem włożyliśmy ksenon ponownie).

Śmieszne jest to, że z zewnątrz wszystko wygląda OK + podczas jazdy nie ma źle.

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu zrobiłem ze swoich lamp (ksenon skrętny przedliftowy w E60) nówki. Wymieniłem szkła na nowe oryginalne Hella. Wymieniłem odbłyśniki - podziękowania dla "regeneracja-hc" wyczyściłem soczewkę, niby nie widać, a jest bardzo brudna - taka mleczna. No i teraz świecą jak nowe i nie jest to przenośnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie robi. Przecież to jest plastik. Nie nagrzewa sie ksenon na tyle żeby coś z tym zrobić. Nie wiem czy ksenon w ogole jest cieplejszy od żarówki, chyba nie.

 

Tylko kierunkowskazy przednie i boczne i tylne lampy sprejem ale odrobine żeby były bardziej bordowe niz czerwone. Nie robię lamp czarnych jak smoła. Przednich kloszy nic nie ruszałem

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A powiedz mi jak z świecą zmieniło się coś. Dziś w nocy jechałem nad morze i przed wyjazdem włożyłem bosma 6000k i szału nie ma świeci dobrze ale nie rewelacyjne, porównac mogę do d1s 4850 k w poprzednim, wszystko w lampie było czyszczone miesiąc wcześniej.Musze kupić h7 GP Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000k to za białe, już wchodzi w niebieskie.

Lepiej 4300 czy tam 4800.

 

Ale co ma wpływać na świecenie jak przecież pomalowana jest tylko obudowa soczewki która normalnie jest srebrna czy tam chromowana. Nie ruszasz nic co jest odpowiedzialne za świecenie. Odbłyśnik od świateł długich jest zaklejony żeby go nie malować, odbłysnik soczewki jest schowany za soczewką i jej obudową i też nie jest ruszony, samo szkło soczewki też trzeba zakleić porządnie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.